POLYSTING PREST SERV SRL
Str. Melodiei, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 235 mii lei, profit net 28 mii lei, 1 angajați.
Despre POLYSTING PREST SERV SRL
POLYSTING PREST SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2004 cu numărul J2004019886406 și codul unic de înregistrare (CUI) 16998234, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 235 mii lei (+47% față de 2024), un profit net de 28 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 117 mii lei la 235 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 iulie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16998234
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004019886406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004019886406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 31.07.2019
din 01.04.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 235 mii lei
- Profit net
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 16 mii lei
- Datorii
- 108 mii lei
- Active totale
- 124 mii lei
- Marjă netă
- 12,1%
- Cifră / angajat
- 235 mii lei
+47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 117 mii | 136 mii | 148 mii | 118 mii | 94 mii | 117 mii | 134 mii | 142 mii | 160 mii | 235 mii |
| Venituri totale | 117 mii | 136 mii | 149 mii | 118 mii | 94 mii | 117 mii | 134 mii | 143 mii | 160 mii | 235 mii |
| Cheltuieli totale | 93 mii | 98 mii | 85 mii | 127 mii | 120 mii | 127 mii | 140 mii | 169 mii | 151 mii | 204 mii |
| Profit / pierdere brută | 24 mii | 38 mii | 63 mii | -9.051 | -25 mii | -9.458 | -6.844 | -25 mii | 8.547 | 31 mii |
| Profit / pierdere netă | 22 mii | 37 mii | 62 mii | -10 mii | -26 mii | -11 mii | -8.132 | -27 mii | 6.951 | 28 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 27 mii | 20 mii | 12 mii | 5.066 | 2.409 | 4.428 | 4.548 | 2.784 | 1.290 | 1.052 |
| Active circulante | 87 mii | 116 mii | 101 mii | 78 mii | 61 mii | 59 mii | 54 mii | 71 mii | 86 mii | 123 mii |
| din care stocuri | 26 mii | 41 mii | 45 mii | 41 mii | 45 mii | 45 mii | 41 mii | 40 mii | 45 mii | 16 mii |
| creanțe | 13 mii | 9.875 | 15 mii | 18 mii | 13 mii | 9.140 | 12 mii | 5.587 | 9.393 | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 48 mii | 65 mii | 40 mii | 19 mii | 3.090 | 4.959 | 1.399 | 26 mii | 31 mii | 59 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.830 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 4.823 | 9.045 | 50 mii | 30 mii | 37 mii | 47 mii | 51 mii | 93 mii | 99 mii | 108 mii |
| Capitaluri proprii | 112 mii | 127 mii | 63 mii | 53 mii | 27 mii | 16 mii | 7.904 | -19 mii | -12 mii | 16 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 228 din 433 în județul București și locul 1.823 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.
Firme similare din județul București
- SPECTRUM ITAL OPTICA S.R.L. · București Sector 3238 mii lei · 1 ang.
- BIOXID 96 SRL · București Sector 3237 mii lei · 4 ang.
- OPTICOVER S.R.L. · București Sector 1233 mii lei · 1 ang.
- GALERIA CONTEMP S.R.L. · București Sector 2232 mii lei · 1 ang.
- ALTRANIA 2002 SRL · București Sector 3231 mii lei · 0 ang.
- DAMACO STIL S.R.L. · București Sector 3229 mii lei · 1 ang.
- BIAFAN OPTIX S.R.L. · București Sector 3229 mii lei · 1 ang.
- POINT OPTIC SRL · București Sector 3227 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre POLYSTING PREST SERV SRL
Care este CUI-ul firmei POLYSTING PREST SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POLYSTING PREST SERV SRL este 16998234, iar codul de TVA este RO16998234. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004019886406, iar codul EUID este ROONRC.J2004019886406.
Unde are sediul POLYSTING PREST SERV SRL?
Sediul social al firmei POLYSTING PREST SERV SRL este în Str. Melodiei, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are POLYSTING PREST SERV SRL?
Activitatea principală a firmei POLYSTING PREST SERV SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778.
Când a fost înființată POLYSTING PREST SERV SRL?
POLYSTING PREST SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma POLYSTING PREST SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 034). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are POLYSTING PREST SERV SRL?
În 2025, POLYSTING PREST SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 235 mii lei și un profit net de 28 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este POLYSTING PREST SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. POLYSTING PREST SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 iulie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.