PODEANU CONSTRUCT S.R.L.
Principală, Sat Ungureni, Comuna Filipeștii De Târg, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 115 mii lei, 4 angajați.
Despre PODEANU CONSTRUCT S.R.L.
PODEANU CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2022 cu numărul J29/624/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 45763681, cu sediul în Ungureni (com. Filipeștii De Târg), județul Prahova. Activitatea principală este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului” (cod CAEN 0812). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (-22% față de 2024), un profit net de 115 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 60 mii lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 45763681
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/624/2022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 martie 2022
- EUID
- ROONRC.J29/624/2022
- Cod poștal
- 107254
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2022
din 01.09.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Profit net
- 115 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 322 mii lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- 5,9%
- Cifră / angajat
- 483 mii lei
-22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 84% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 60 mii | 1,1 mil | 2,5 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 60 mii | 1,1 mil | 2,5 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 77 mii | 1 mil | 2,2 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | -17 mii | 31 mii | 236 mii | 133 mii |
| Profit / pierdere netă | -18 mii | 21 mii | 204 mii | 115 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 584 mii | 664 mii | 522 mii | 866 mii |
| Active circulante | 294 mii | 283 mii | 1,2 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 64 mii | 1.118 | 395 mii | 733 mii |
| creanțe | 226 mii | 266 mii | 757 mii | 473 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.779 | 16 mii | 73 mii | 1.402 |
| Cheltuieli în avans | 84 mii | 93 mii | — | — |
| Datorii | 979 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil |
| Capitaluri proprii | -18 mii | 3.163 | 207 mii | 322 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 29 în județul Prahova și locul 235 din 733 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului.
Firme similare din județul Prahova
- MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L. · Mălăeștii De Jos (com. Dumbrăvești)2,7 mil lei · 18 ang.
- IULIMID INTERPREST SRL · Mănești2,7 mil lei · 1 ang.
- M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L. · Ploiești2,3 mil lei · 4 ang.
- VGA ROCK & CRUS S.R.L. · Zamfira (com. Lipănești)1,8 mil lei · 12 ang.
- WAL STONE FLORESTI S.R.L. · Talea1,7 mil lei · 8 ang.
- MABIRUS CONSTRUCT SRL · Stăncești (com. Târgșoru Vechi)1,6 mil lei · 8 ang.
- EXPLORER MINERAL TRANS S.R.L. · Izvoarele1,1 mil lei · 3 ang.
- RAHIRA PARTNERS CONSTRUCT S.R.L. · Vărbilău533 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0812 – Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0899 Alte activități extractive n.c.a.
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre PODEANU CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PODEANU CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PODEANU CONSTRUCT S.R.L. este 45763681, iar codul de TVA este RO45763681. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/624/2022, iar codul EUID este ROONRC.J29/624/2022.
Unde are sediul PODEANU CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei PODEANU CONSTRUCT S.R.L. este în Principală, Sat Ungureni, Comuna Filipeștii De Târg, Prahova, Ungureni (com. Filipeștii De Târg), județul Prahova, cod poștal 107254, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PODEANU CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PODEANU CONSTRUCT S.R.L. este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului”, cod CAEN 0812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PODEANU CONSTRUCT S.R.L.?
PODEANU CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PODEANU CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PODEANU CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ungureni (com. Filipeștii De Târg) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PODEANU CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, PODEANU CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și un profit net de 115 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PODEANU CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PODEANU CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.