PLEATING SRL
BLEJOI, Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 2.058 lei.
Despre PLEATING SRL
PLEATING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2017 cu numărul J2017001408298 și codul unic de înregistrare (CUI) 37742211, cu sediul în Blejoi, județul Prahova. Activitatea principală este „Finisarea materialelor textile” (cod CAEN 1330). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 2.058 lei. Între 2019 și 2023, cifra de afaceri a scăzut (de la 797 mii lei la 142 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 37742211
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001408298
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001408298
- Cod poștal
- 107070
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 15.02.2018
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 2.058 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 27 mii lei
- Datorii
- 131 mii lei
- Active totale
- 157 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 377 mii | 797 mii | 630 mii | 568 mii | 459 mii | 142 mii | — | — |
| Venituri totale | 402 mii | 866 mii | 721 mii | 706 mii | 601 mii | 143 mii | 1.360 | 769 |
| Cheltuieli totale | 295 mii | 644 mii | 665 mii | 663 mii | 655 mii | 169 mii | 23 mii | 2.827 |
| Profit / pierdere brută | 107 mii | 222 mii | 56 mii | 43 mii | -54 mii | -26 mii | -22 mii | -2.058 |
| Profit / pierdere netă | 103 mii | 215 mii | 50 mii | 39 mii | -60 mii | -27 mii | -22 mii | -2.058 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 13 | 19 | 16 | 12 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 233 mii | 202 mii | 170 mii | 139 mii | — | — | — | — |
| Active circulante | 93 mii | 194 mii | 262 mii | 317 mii | 426 mii | 271 mii | 218 mii | 157 mii |
| din care stocuri | 8.744 | 30 mii | 64 mii | 64 mii | 134 mii | 45 | 45 | 45 |
| creanțe | 58 mii | 90 mii | 169 mii | 212 mii | 221 mii | 202 mii | 139 mii | 78 mii |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 74 mii | 29 mii | 41 mii | 71 mii | 68 mii | 80 mii | 79 mii |
| Datorii | 41 mii | 26 mii | 107 mii | 253 mii | 364 mii | 221 mii | 198 mii | 131 mii |
| Venituri în avans | 182 mii | 150 mii | 119 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 103 mii | 219 mii | 207 mii | 202 mii | 61 mii | 50 mii | 21 mii | 27 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Prahova
- ZUGOR PRINT SRL · Ploiești103 mii lei · 0 ang.
- KARA MOOD MEDIA S.R.L. · Mizil62 mii lei · 1 ang.
- AMPRENT DECOART SRL · Bușteni34 mii lei · 0 ang.
- TOTO TEX ONLINE S.R.L. · Arva (com. Valea Călugărească)0 lei · 0 ang.
- ATELIERELE DE BRODERIE TRADITIONALA S.R.L. · Drajna De Sus (com. Drajna)0 lei · 0 ang.
- MARTELLO SRL · Ploiești0 lei · 0 ang.
- BYSURIKATE. S.R.L. · Mislea (com. Scorțeni)0 lei · 0 ang.
- UN PIC CLOTHING S.R.L. · Fulga De Jos (com. Fulga)0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8040/281/202319.04.2023
pretenţii
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1330 – Finisarea materialelor textile
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre PLEATING SRL
Care este CUI-ul firmei PLEATING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PLEATING SRL este 37742211, iar codul de TVA este RO37742211. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001408298, iar codul EUID este ROONRC.J2017001408298.
Unde are sediul PLEATING SRL?
Sediul social al firmei PLEATING SRL este în BLEJOI, Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova, județul Prahova, cod poștal 107070, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PLEATING SRL?
Activitatea principală a firmei PLEATING SRL este „Finisarea materialelor textile”, cod CAEN 1330. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PLEATING SRL?
PLEATING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PLEATING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PLEATING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Blejoi sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PLEATING SRL?
În 2025, PLEATING SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 2.058 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PLEATING SRL plătitoare de TVA?
Da. PLEATING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.