PLANIKO S.R.L.
Principală, Sat Calata, Comuna Călățele, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 1,1 mil lei, 1 angajați.
Despre PLANIKO S.R.L.
PLANIKO S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2024 cu numărul J2024039124001 și codul unic de înregistrare (CUI) 50845362, cu sediul în Calata (com. Călățele), județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 1 an de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+160% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 noiembrie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 50845362
- Nr. Registrul Comerțului
- J2024039124001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 noiembrie 2024
- EUID
- ROONRC.J2024039124001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 08.11.2024
din 01.01.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 5.340 lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 92,7%
- Cifră / angajat
- 1,2 mil lei
+160% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 0% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 470 mii | 1,2 mil |
| Venituri totale | 470 mii | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 5.386 | 54 mii |
| Profit / pierdere brută | 465 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 451 mii | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 |
| Active circulante | 560 mii | 1,1 mil |
| creanțe | — | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 560 mii | 37 mii |
| Datorii | 109 mii | 5.340 |
| Capitaluri proprii | 451 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 175 din 1.249 în județul Cluj și locul 2.250 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Cluj
- INTEXPRO ENGINEERING DESIGN SRL · Florești1,2 mil lei · 6 ang.
- TOPO CAD VISION S.R.L. · Câmpia Turzii1,2 mil lei · 1 ang.
- MRINSTAL S.R.L. · Livada (com. Iclod)1,2 mil lei · 1 ang.
- DRUMASCO SRL · Cluj-Napoca1,2 mil lei · 1 ang.
- RMB PROCONS RESIDENT S.R.L. · Cluj-Napoca1,2 mil lei · 1 ang.
- QUALTECH VISION CONSULTING S.R.L. · Jucu De Sus (com. Jucu)1,2 mil lei · 0 ang.
- NERA BUILDING PLANNING S.R.L. · Florești1,2 mil lei · 3 ang.
- STARCOM EXIM SRL · Cluj-Napoca1,2 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activități de design specializat
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre PLANIKO S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PLANIKO S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PLANIKO S.R.L. este 50845362, iar codul de TVA este RO50845362. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2024039124001, iar codul EUID este ROONRC.J2024039124001.
Unde are sediul PLANIKO S.R.L.?
Sediul social al firmei PLANIKO S.R.L. este în Principală, Sat Calata, Comuna Călățele, Cluj, Calata (com. Călățele), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PLANIKO S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PLANIKO S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 47 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PLANIKO S.R.L.?
PLANIKO S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2024, deci are 1 an de activitate.
Cum pot contacta firma PLANIKO S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0771 *** 489). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PLANIKO S.R.L.?
În 2025, PLANIKO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PLANIKO S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PLANIKO S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 8 noiembrie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.