PLAI IMPEX SRL
Sat RACHITELE, Comuna Mărgău, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 331 mii lei, profit net 152 lei, 2 angajați.
Despre PLAI IMPEX SRL
PLAI IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 1994 cu numărul J12/74/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5149160, cu sediul în Mărgău, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 331 mii lei (-16% față de 2024), un profit net de 152 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 263 mii lei la 331 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 5149160
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/74/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 ianuarie 1994
- EUID
- ROONRC.J12/74/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.04.2009
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 331 mii lei
- Profit net
- 152 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 6.298 lei
- Datorii
- 30 mii lei
- Active totale
- 36 mii lei
- Marjă netă
- 0%
- Cifră / angajat
- 166 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 213 mii | 207 mii | 215 mii | 205 mii | 170 mii | 263 mii | 274 mii | 416 mii | 395 mii | 331 mii |
| Venituri totale | 215 mii | 208 mii | 215 mii | 205 mii | 183 mii | 263 mii | 350 mii | 446 mii | 407 mii | 355 mii |
| Cheltuieli totale | 216 mii | 199 mii | 238 mii | 221 mii | 191 mii | 275 mii | 335 mii | 427 mii | 393 mii | 354 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.835 | 8.759 | -23 mii | -16 mii | -7.827 | -12 mii | 15 mii | 19 mii | 14 mii | 355 |
| Profit / pierdere netă | -1.835 | 6.682 | -25 mii | -18 mii | -9.532 | -14 mii | 12 mii | 14 mii | 12 mii | 152 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 30 mii | 7.081 | — | — | 89 mii | 55 mii | 25 mii | — | — | — |
| Active circulante | 63 mii | 60 mii | 45 mii | 27 mii | 45 mii | 48 mii | 50 mii | 47 mii | 54 mii | 36 mii |
| din care stocuri | 44 mii | 30 mii | 42 mii | 16 mii | 33 mii | 27 mii | 46 mii | 16 mii | 28 mii | 33 mii |
| creanțe | 250 | 0 | 794 | 11 mii | 4.849 | 3.571 | 3.103 | — | 208 | 256 |
| casa și conturi la bănci | 19 mii | 31 mii | 2.492 | 398 | 7.080 | 17 mii | 1.433 | 31 mii | 26 mii | 3.220 |
| Datorii | 65 mii | 33 mii | 35 mii | 35 mii | 151 mii | 135 mii | 96 mii | 53 mii | 48 mii | 30 mii |
| Capitaluri proprii | 28 mii | 35 mii | 9.819 | -8.073 | -18 mii | -32 mii | -20 mii | -5.858 | 6.146 | 6.298 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 481 din 813 în județul Cluj și locul 15.856 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Cluj
- AMALIMEX COM SRL · Cluj-Napoca336 mii lei · 1 ang.
- ALFILBEU S.R.L. · Sânnicoara (com. Apahida)333 mii lei · 3 ang.
- LJB POWER SOLUTIONS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Florești331 mii lei · 8 ang.
- ROHA COFFEE S.R.L. · Cluj-Napoca330 mii lei · 2 ang.
- COAMA MAGURII SRL · Cluj-Napoca330 mii lei · 1 ang.
- ARYANNA PREMIUM S.R.L. · Viișoara329 mii lei · 1 ang.
- LA PERLA MAGICA S.R.L. · Cluj-Napoca326 mii lei · 1 ang.
- LOWCARB PROD S.R.L. · Florești324 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre PLAI IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei PLAI IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PLAI IMPEX SRL este 5149160, iar codul de TVA este RO5149160. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/74/1994, iar codul EUID este ROONRC.J12/74/1994.
Unde are sediul PLAI IMPEX SRL?
Sediul social al firmei PLAI IMPEX SRL este în Sat RACHITELE, Comuna Mărgău, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PLAI IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei PLAI IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PLAI IMPEX SRL?
PLAI IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PLAI IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 221). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PLAI IMPEX SRL?
În 2025, PLAI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 331 mii lei și un profit net de 152 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PLAI IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. PLAI IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.