Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA22 ani pe piață

PHARMAX SRL

CUI 15981226J2003001128337

COROCĂIEȘTI, Sat Corocăiești, Comuna Verești, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 659 mii lei, pierdere netă 16 mii lei, 2 angajați.

Despre PHARMAX SRL

PHARMAX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2003 cu numărul J2003001128337 și codul unic de înregistrare (CUI) 15981226, cu sediul în Corocăiești (com. Verești), județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 659 mii lei (+2% față de 2024), o pierdere netă de 16 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 617 mii lei la 659 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 decembrie 2003.

Date de identificare

CUI
15981226
Nr. Registrul Comerțului
J2003001128337
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 decembrie 2003
EUID
ROONRC.J2003001128337
Cod poștal
727602

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 11.12.2003

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
659 mii lei

+2% față de 2024

Pierdere netă
16 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
15 mii lei
Datorii
287 mii lei
Active totale
303 mii lei
Marjă netă
-2,4%
Cifră / angajat
329 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 632.860 lei; profit net 52.443 lei20162017: cifra de afaceri 651.159 lei; profit net 51.642 lei20172018: cifra de afaceri 696.805 lei; profit net 51.318 lei20182019: cifra de afaceri 704.671 lei; profit net 80.899 lei20192020: cifra de afaceri 651.762 lei; profit net 127.939 lei20202021: cifra de afaceri 617.293 lei; profit net 124.361 lei20212022: cifra de afaceri 658.134 lei; profit net 121.416 lei20222023: cifra de afaceri 638.493 lei; profit net 65.911 lei20232024: cifra de afaceri 643.875 lei; profit net 11.293 lei20242025: cifra de afaceri 658.956 lei; pierdere netă 15.918 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă633 mii651 mii697 mii705 mii652 mii617 mii658 mii638 mii644 mii659 mii
Venituri totale633 mii651 mii697 mii708 mii694 mii619 mii663 mii643 mii646 mii662 mii
Cheltuieli totale570 mii593 mii639 mii620 mii561 mii489 mii536 mii571 mii622 mii661 mii
Profit / pierdere brută62 mii59 mii58 mii88 mii134 mii130 mii127 mii72 mii24 mii97
Profit / pierdere netă52 mii52 mii51 mii81 mii128 mii124 mii121 mii66 mii11 mii-16 mii
Număr mediu de angajați2222222222
Active imobilizate——2.8301.9651.02279—47 mii44 mii29 mii
Active circulante197 mii187 mii194 mii291 mii355 mii477 mii559 mii232 mii260 mii274 mii
din care stocuri99 mii90 mii78 mii122 mii197 mii210 mii150 mii137 mii172 mii194 mii
creanțe17 mii58 mii82 mii101 mii82 mii82 mii73 mii87 mii76 mii64 mii
casa și conturi la bănci81 mii40 mii34 mii68 mii76 mii186 mii335 mii8.07812 mii17 mii
Datorii145 mii135 mii146 mii211 mii184 mii181 mii141 mii203 mii255 mii287 mii
Capitaluri proprii53 mii52 mii52 mii81 mii172 mii296 mii418 mii75 mii48 mii15 mii
din care capital subscris vărsat200200200600600600600600600600

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 96 din 123 în județul Suceava și locul 2.016 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.

Firme similare din județul Suceava

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre PHARMAX SRL

Care este CUI-ul firmei PHARMAX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PHARMAX SRL este 15981226, iar codul de TVA este RO15981226. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001128337, iar codul EUID este ROONRC.J2003001128337.

Unde are sediul PHARMAX SRL?

Sediul social al firmei PHARMAX SRL este în COROCĂIEȘTI, Sat Corocăiești, Comuna Verești, Suceava, Corocăiești (com. Verești), județul Suceava, cod poștal 727602, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PHARMAX SRL?

Activitatea principală a firmei PHARMAX SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773.

Când a fost înființată PHARMAX SRL?

PHARMAX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PHARMAX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 942). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PHARMAX SRL?

În 2025, PHARMAX SRL a raportat o cifră de afaceri de 659 mii lei și o pierdere netă de 16 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PHARMAX SRL plătitoare de TVA?

Da. PHARMAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 decembrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează