Pharma Nord SRL
BALTA ALBINA, et. 2, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 5,2 mil lei, profit net 209 mii lei, 6 angajați.
Despre Pharma Nord SRL
Pharma Nord SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2004 cu numărul J2004014995402 și codul unic de înregistrare (CUI) 16772678, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,2 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 209 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,8 mil lei la 5,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16772678
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004014995402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004014995402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 21.09.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,2 mil lei
- Profit net
- 209 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 234 mii lei
- Datorii
- 4,4 mil lei
- Active totale
- 4,7 mil lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 864 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 94% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 3,7 mil | 4,3 mil | 4,8 mil | 5,2 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 4,3 mil | 4,8 mil | 5,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 3,6 mil | 4,1 mil | 4,6 mil | 4,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 29 mii | 72 mii | 78 mii | 83 mii | 112 mii | 118 mii | 114 mii | 178 mii | 256 mii | 277 mii |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 57 mii | 58 mii | 61 mii | 70 mii | 79 mii | 78 mii | 43 mii | 185 mii | 209 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 6 | 8 | 8 | 10 | 9 | 7 | 6 | 7 | 6 |
| Active imobilizate | 80 mii | 216 mii | 184 mii | 211 mii | 222 mii | 154 mii | 102 mii | 64 mii | 31 mii | 21 mii |
| Active circulante | 1,4 mil | 2,3 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 4 mil | 5,2 mil | 3,1 mil | 2,8 mil | 4,4 mil | 4,7 mil |
| din care stocuri | 371 mii | 471 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 685 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 764 mii | 490 mii | 751 mii |
| creanțe | 835 mii | 1,8 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 2,9 mil | 3,8 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 3,7 mil | 3,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 182 mii | 104 mii | 338 mii | 358 mii | 373 mii | 78 mii | 97 mii | 380 mii | 206 mii | 307 mii |
| Cheltuieli în avans | 9.409 | 7.292 | 7.971 | 3.454 | 5.019 | 1.941 | 1.863 | 9.020 | 8.414 | 8.467 |
| Datorii | 1,4 mil | 2,4 mil | 3,6 mil | 2,9 mil | 4 mil | 5,2 mil | 3 mil | 2,8 mil | 4,2 mil | 4,4 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | 27 mii | 42 mii | 49 mii | 56 mii | 66 mii |
| Capitaluri proprii | 108 mii | 165 mii | 116 mii | 127 mii | 196 mii | 178 mii | 176 mii | 68 mii | 210 mii | 234 mii |
| din care capital subscris vărsat | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 231 din 4.057 în județul București și locul 372 din 10.809 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul București
- STANDARD OIL DISTRIBUTION SRL · București Sector 35,3 mil lei · 49 ang.
- TUV THURINGEN KARPAT S.R.L. · București Sector 35,3 mil lei · 12 ang.
- KORN FERRY SRL · București Sector 15,2 mil lei · 15 ang.
- RIBH MARKETING CONSULTING SRL · București Sector 35,1 mil lei · 0 ang.
- CATALYST ADVISORY S.R.L. · București Sector 15,1 mil lei · 2 ang.
- ELANOR SOLUTIONS SRL · București Sector 55,1 mil lei · 31 ang.
- DRAG CONSULTING & TRAINING SRL · București Sector 25,1 mil lei · 5 ang.
- ADVISOR INTERNATIONAL TRADING S.R.L. · București Sector 15,1 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Întrebări frecvente despre Pharma Nord SRL
Care este CUI-ul firmei Pharma Nord SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei Pharma Nord SRL este 16772678, iar codul de TVA este RO16772678. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004014995402, iar codul EUID este ROONRC.J2004014995402.
Unde are sediul Pharma Nord SRL?
Sediul social al firmei Pharma Nord SRL este în BALTA ALBINA, et. 2, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are Pharma Nord SRL?
Activitatea principală a firmei Pharma Nord SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată Pharma Nord SRL?
Pharma Nord SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma Pharma Nord SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 305). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are Pharma Nord SRL?
În 2025, Pharma Nord SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,2 mil lei și un profit net de 209 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este Pharma Nord SRL plătitoare de TVA?
Da. Pharma Nord SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 septembrie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.