Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA6 ani pe piață

PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.

CUI 43253090J2020001428339

Sat Putna, Comuna Putna, Suceava

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 1.540 lei, 9 angajați.

Despre PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.

PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2020 cu numărul J2020001428339 și codul unic de înregistrare (CUI) 43253090, cu sediul în Putna, județul Suceava. Activitatea principală este „Fabricarea betonului” (cod CAEN 2363). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-49% față de 2024), un profit net de 1.540 lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 361 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021.

Date de identificare

CUI
43253090
Nr. Registrul Comerțului
J2020001428339
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 octombrie 2020
EUID
ROONRC.J2020001428339
Cod poștal
727455

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2021

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.11.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,5 mil lei

-49% față de 2024

Profit net
1.540 lei
Angajați (medie)
9
Capitaluri proprii
5.456 lei
Datorii
1,1 mil lei
Active totale
2 mil lei
Marjă netă
0,1%
Cifră / angajat
170 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2020: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 623 lei20202021: cifra de afaceri 361.122 lei; profit net 2.191 lei20212022: cifra de afaceri 1.601.592 lei; profit net 72 lei20222023: cifra de afaceri 4.099.464 lei; profit net 1.690 lei20232024: cifra de afaceri 3.009.263 lei; profit net 386 lei20242025: cifra de afaceri 1.530.454 lei; profit net 1.540 lei2025
Indicator (lei)202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă—361 mii1,6 mil4,1 mil3 mil1,5 mil
Venituri totale0410 mii1,7 mil4,3 mil3,1 mil2,5 mil
Cheltuieli totale623405 mii1,7 mil4,3 mil3,1 mil2,5 mil
Profit / pierdere brută-6235.73113 mii20 mii98931 mii
Profit / pierdere netă-6232.191721.6903861.540
Număr mediu de angajați—59839
Active imobilizate5461,6 mil1,3 mil918 mii522 mii1,3 mil
Active circulante463 mii527 mii879 mii995 mii3,2 mil733 mii
din care stocuri—47 mii183 mii527 mii1,6 mil300 mii
creanțe462 mii475 mii619 mii421 mii1,5 mil420 mii
casa și conturi la bănci5314.58476 mii48 mii169 mii12 mii
Cheltuieli în avans——18 mii80 mii176 mii—
Datorii1.5001,7 mil1,9 mil1,8 mil2,9 mil1,1 mil
Venituri în avans462 mii415 mii289 mii177 mii1,1 mil929 mii
Capitaluri proprii-4231.7681.8403.5313.9165.456
din care capital subscris vărsat200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 30.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2363 – Fabricarea betonului

  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2364 Fabricarea mortarului
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2561 Fabricarea produselor de tăiat
  • 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
  • 2563 Fabricarea uneltelor
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 3100 Fabricarea de mobilă
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Întrebări frecvente despre PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. este 43253090, iar codul de TVA este RO43253090. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020001428339, iar codul EUID este ROONRC.J2020001428339.

Unde are sediul PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. este în Sat Putna, Comuna Putna, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727455, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. este „Fabricarea betonului”, cod CAEN 2363. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.?

PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2020, deci are 6 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0764 *** 982). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 1.540 lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. PETRAS SAVAS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/43253090

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează