PERPETUUM UTILAJE S.R.L.
SOMESENI, STR. BRANULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 9,6 mil lei, profit net 758 mii lei, 0 angajați.
Despre PERPETUUM UTILAJE S.R.L.
PERPETUUM UTILAJE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 2003 cu numărul J2003003180124 și codul unic de înregistrare (CUI) 15899704, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al autovehiculelor” (cod CAEN 4671). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,6 mil lei (+222240% față de 2024), un profit net de 758 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 40 mii lei la 9,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2004.
Date de identificare
- CUI
- 15899704
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003003180124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 noiembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003003180124
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.08.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,6 mil lei
- Profit net
- 758 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 732 mii lei
- Datorii
- 3,1 mil lei
- Active totale
- 3,8 mil lei
- Marjă netă
- 7,9%
+222240% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 84 mii | 298 mii | 40 mii | 50 mii | — | — | 28 mii | 0 | 4.325 | 9,6 mil |
| Venituri totale | 179 mii | 314 mii | 72 mii | 766 mii | 0 | 0 | 28 mii | 0 | 7.199 | 9,6 mil |
| Cheltuieli totale | 429 mii | 323 mii | 83 mii | 311 mii | 26 mii | 3.155 | 13 mii | 2.913 | 5.147 | 8,7 mil |
| Profit / pierdere brută | -250 mii | -8.546 | -11 mii | 455 mii | -26 mii | -3.155 | 15 mii | -2.913 | 2.052 | 899 mii |
| Profit / pierdere netă | -251 mii | -12 mii | -12 mii | 449 mii | -26 mii | -3.155 | 14 mii | -2.913 | 1.953 | 758 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 1 | 0 | 0 | — | — | — | — | 0 |
| Active imobilizate | 360 mii | 298 mii | 262 mii | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 127 mii | 221 mii | 266 mii | 882 mii | 14 mii | 13 mii | 1.722 | 530 | 2.007 | 3,8 mil |
| din care stocuri | 84 mii | 23 mii | 22 mii | 7.366 | 7.366 | 7.366 | — | — | — | 18 mii |
| creanțe | 40 mii | 195 mii | 242 mii | 873 mii | 4.666 | 4.666 | — | 57 | 153 | 3,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 2.539 | 3.808 | 2.199 | 2.481 | 1.879 | 535 | 1.722 | 473 | 1.854 | 175 mii |
| Datorii | 591 mii | 691 mii | 750 mii | 892 mii | 49 mii | 51 mii | 27 mii | 28 mii | 28 mii | 3,1 mil |
| Venituri în avans | 324 mii | 268 mii | 236 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -428 mii | -440 mii | -458 mii | -9.581 | -36 mii | -39 mii | -25 mii | -28 mii | -26 mii | 732 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 24 în județul Cluj și locul 85 din 598 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4671 – Comerț cu ridicata al autovehiculelor.
Firme similare din județul Cluj
- DEMO CARS NET SRL · Cluj-Napoca13,5 mil lei · 28 ang.
- MEFIBOSET S.R.L. · Cluj-Napoca11,5 mil lei · 1 ang.
- ROAD ELITE S.R.L. · Cluj-Napoca9 mil lei · 1 ang.
- RR AUTO TRADE EXPERT S.R.L. · Florești4 mil lei · 1 ang.
- SUPERB AUTO IMPORT S.R.L. · Luna De Sus (com. Florești)2,1 mil lei · 0 ang.
- FIL AUTO DA & ALEX S.R.L. · Mica1,8 mil lei · 1 ang.
- IRIZAR ROMÂNIA SRL · Cluj-Napoca911 mii lei · 0 ang.
- RV TRANSILVANIA DISTRIBUTION S.R.L. · Tureni823 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4671 – Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 2910 Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 3291 Fabricarea măturilor și periilor
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre PERPETUUM UTILAJE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PERPETUUM UTILAJE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PERPETUUM UTILAJE S.R.L. este 15899704, iar codul de TVA este RO15899704. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003003180124, iar codul EUID este ROONRC.J2003003180124.
Unde are sediul PERPETUUM UTILAJE S.R.L.?
Sediul social al firmei PERPETUUM UTILAJE S.R.L. este în SOMESENI, STR. BRANULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PERPETUUM UTILAJE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PERPETUUM UTILAJE S.R.L. este „Comerț cu ridicata al autovehiculelor”, cod CAEN 4671. În Registrul Comerțului are autorizate în total 54 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PERPETUUM UTILAJE S.R.L.?
PERPETUUM UTILAJE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PERPETUUM UTILAJE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 655). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PERPETUUM UTILAJE S.R.L.?
În 2025, PERPETUUM UTILAJE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 9,6 mil lei și un profit net de 758 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PERPETUUM UTILAJE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PERPETUUM UTILAJE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.