PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.
D. I. MENDELEEV, et. 2, București Sectorul 1, București
În 2024: cifra de afaceri 152 mil lei, profit net 989 mii lei, 11 angajați.
Despre PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.
PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2012 cu numărul J2012001342403 și codul unic de înregistrare (CUI) 29704683, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat” (cod CAEN 4791). Firma are 14 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 152 mil lei (-9% față de 2023), un profit net de 989 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 64,2 mil lei la 152 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 martie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29704683
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001342403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001342403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 20.03.2012
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 152 mil lei
- Profit net
- 989 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 4 mil lei
- Datorii
- 39,5 mil lei
- Active totale
- 43,4 mil lei
- Marjă netă
- 0,7%
- Cifră / angajat
- 13,8 mil lei
-9% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 91% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 20,9 mil | 31,1 mil | 57,8 mil | 35,1 mil | 64,2 mil | 98,8 mil | 120 mil | 166 mil | 152 mil |
| Venituri totale | 20,9 mil | 31,3 mil | 57,9 mil | 39,3 mil | 64,2 mil | 98,8 mil | 120 mil | 173 mil | 153 mil |
| Cheltuieli totale | 20,9 mil | 33,7 mil | 58,6 mil | 43,3 mil | 60,2 mil | 96,4 mil | 116 mil | 167 mil | 151 mil |
| Profit / pierdere brută | 44 mii | -2,4 mil | -786 mii | -3,9 mil | 4 mil | 2,4 mil | 3,4 mil | 5,6 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | -2,4 mil | -786 mii | -3,9 mil | 4 mil | 2,4 mil | 3,4 mil | 5,1 mil | 989 mii |
| Număr mediu de angajați | 27 | 24 | 24 | 12 | 5 | 6 | 8 | 13 | 11 |
| Active imobilizate | 6,5 mil | 5,6 mil | 4,9 mil | 796 mii | 1,9 mil | 2,9 mil | 13,1 mil | 17,2 mil | 15,3 mil |
| Active circulante | 11,9 mil | 9,5 mil | 7,5 mil | 5,3 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 4,9 mil | 28,1 mil |
| din care stocuri | 4,9 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 606 mii | 243 mii | 421 mii | 923 mii | 2,4 mil | 15,6 mil |
| creanțe | 6,5 mil | 7,5 mil | 4,4 mil | 4,2 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,1 mil | 9,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 471 mii | 173 mii | 436 mii | 442 mii | 404 mii | 802 mii | 918 mii | 1,4 mil | 2,9 mil |
| Cheltuieli în avans | 7.551 | 23 mii | 39 mii | 34 mii | 59 mii | 57 mii | 392 mii | 517 mii | 12 mii |
| Datorii | 18 mil | 20,7 mil | 18,8 mil | 16,9 mil | 12,1 mil | 10,7 mil | 18,4 mil | 18,4 mil | 39,5 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 17 mii | 0 |
| Capitaluri proprii | 330 mii | -5,6 mil | -6,4 mil | -10,8 mil | -6,8 mil | -4,4 mil | -982 mii | 4,1 mil | 4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3.292 în județul București și locul 3 din 10.874 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4791 – Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat.
Firme similare din județul București
- ZANIAT COM S.R.L. · București Sector 692,2 mil lei · 14 ang.
- QUBE NET SRL · București Sector 576,6 mil lei · 42 ang.
- JRH EXPRESS S.R.L. · București Sector 273,9 mil lei · 14 ang.
- BRINGO MAGAZIN SRL · București Sector 265,3 mil lei · 76 ang.
- BAUTURA TA ONLINE S.R.L. · București Sector 163,8 mil lei · 23 ang.
- EPS DISTRIBUTION GRUP SRL · București Sector 659,6 mil lei · 11 ang.
- KRAMP AGRIPARTS SRL · București Sector 358,3 mil lei · 18 ang.
- ZEEDO MEDIA SRL · București Sector 557,1 mil lei · 41 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4791 – Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. este 29704683, iar codul de TVA este RO29704683. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001342403, iar codul EUID este ROONRC.J2012001342403.
Unde are sediul PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.?
Sediul social al firmei PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. este în D. I. MENDELEEV, et. 2, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. este „Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat”, cod CAEN 4791. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.?
PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 494). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PERFORM DISTRIBUTION S.R.L.?
În 2024, PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 152 mil lei și un profit net de 989 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PERFORM DISTRIBUTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 20 martie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.