PED TOTAL COMPEX SRL
DOM. PENCEA MARIA, Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 541 lei, 8 angajați.
Despre PED TOTAL COMPEX SRL
PED TOTAL COMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 1995 cu numărul J34/187/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7379328, cu sediul în Măldăeni, județul Teleorman. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 541 lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 966 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 7379328
- Nr. Registrul Comerțului
- J34/187/1995
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 mai 1995
- EUID
- ROONRC.J34/187/1995
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 541 lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- -58 mii lei
- Datorii
- 427 mii lei
- Active totale
- 369 mii lei
- Marjă netă
- 0%
- Cifră / angajat
- 183 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (116%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 700 mii | 753 mii | 805 mii | 926 mii | 906 mii | 966 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 703 mii | 755 mii | 808 mii | 926 mii | 906 mii | 969 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 686 mii | 745 mii | 799 mii | 916 mii | 899 mii | 954 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | 10 mii | 8.848 | 10 mii | 7.048 | 16 mii | 14 mii | 13 mii | 6.375 | 644 |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 3.188 | 756 | 1.135 | 790 | 6.035 | 3.920 | 1.856 | 5.355 | 541 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 16 mii | 15 mii | 14 mii | 21 mii | 19 mii | 17 mii | 15 mii | 13 mii | 13 mii | 12 mii |
| Active circulante | 230 mii | 248 mii | 301 mii | 276 mii | 307 mii | 320 mii | 377 mii | 386 mii | 415 mii | 356 mii |
| din care stocuri | 225 mii | 246 mii | 291 mii | 268 mii | 299 mii | 310 mii | 349 mii | 369 mii | 365 mii | 300 mii |
| creanțe | 3.006 | 1.086 | 1.450 | 2.158 | 6.415 | 7.564 | 12 mii | 8.427 | 27 mii | 30 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.519 | 484 | 8.536 | 5.280 | 1.596 | 2.446 | 16 mii | 8.356 | 23 mii | 26 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 966 | — | 3.402 | — | — | — |
| Datorii | 328 mii | 341 mii | 394 mii | 373 mii | 402 mii | 406 mii | 461 mii | 462 mii | 486 mii | 427 mii |
| Capitaluri proprii | -82 mii | -79 mii | -78 mii | -77 mii | -76 mii | -70 mii | -66 mii | -64 mii | -59 mii | -58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 96 din 832 în județul Teleorman și locul 6.243 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Teleorman
- ȘTEF & ȘTEF SRL · Crângu1,5 mil lei · 3 ang.
- Y & G SRL · Roșiori De Vede1,5 mil lei · 5 ang.
- DUMICOM SRL · Roșiori De Vede1,5 mil lei · 2 ang.
- MYR & LOR S.R.L. · Videle1,4 mil lei · 1 ang.
- CAMELIA IMPEX SRL · Turnu Măgurele1,4 mil lei · 2 ang.
- DASIL COM SRL · Păuleasca (com. Frumoasa)1,4 mil lei · 5 ang.
- RINALDO COM SRL · Zimnicea1,4 mil lei · 6 ang.
- AURYFLOR COM SRL · Măldăeni1,4 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre PED TOTAL COMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei PED TOTAL COMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PED TOTAL COMPEX SRL este 7379328, iar codul de TVA este RO7379328. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J34/187/1995, iar codul EUID este ROONRC.J34/187/1995.
Unde are sediul PED TOTAL COMPEX SRL?
Sediul social al firmei PED TOTAL COMPEX SRL este în DOM. PENCEA MARIA, Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman, județul Teleorman, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PED TOTAL COMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei PED TOTAL COMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată PED TOTAL COMPEX SRL?
PED TOTAL COMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PED TOTAL COMPEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PED TOTAL COMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Măldăeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PED TOTAL COMPEX SRL?
În 2025, PED TOTAL COMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 541 lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PED TOTAL COMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. PED TOTAL COMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Măldăeni
- Firme cu CAEN 4711 din județul Teleorman
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Teleorman
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Teleorman
- Compară PED TOTAL COMPEX SRL cu alte firme