Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

PAVISERV SRL

CUI 17616677J2005000317361

Sat Beștepe, Comuna Beștepe, Tulcea

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 4,1 mil lei, profit net 335 mii lei, 7 angajați.

Despre PAVISERV SRL

PAVISERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2005 cu numărul J2005000317361 și codul unic de înregistrare (CUI) 17616677, cu sediul în Beștepe, județul Tulcea. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,1 mil lei (+51% față de 2024), un profit net de 335 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 6,3 mil lei la 4,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2006.

Date de identificare

CUI
17616677
Nr. Registrul Comerțului
J2005000317361
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 mai 2005
EUID
ROONRC.J2005000317361
Cod poștal
827133

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.2006

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,1 mil lei

+51% față de 2024

Profit net
335 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
1,6 mil lei
Datorii
5,1 mil lei
Active totale
6,8 mil lei
Marjă netă
8,1%
Cifră / angajat
592 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 76% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 3.490.247 lei; profit net 1.474.800 lei20162017: cifra de afaceri 3.867.266 lei; profit net 1.591.946 lei20172018: cifra de afaceri 3.043.513 lei; profit net 3.545 lei20182019: cifra de afaceri 2.281.076 lei; profit net 199.372 lei20192020: cifra de afaceri 2.767.323 lei; pierdere netă 716.050 lei20202021: cifra de afaceri 6.287.046 lei; profit net 3.625.295 lei20212022: cifra de afaceri 5.719.139 lei; profit net 2.333.846 lei20222023: cifra de afaceri 1.887.773 lei; pierdere netă 1.304.305 lei20232024: cifra de afaceri 2.751.329 lei; profit net 9.103 lei20242025: cifra de afaceri 4.141.431 lei; profit net 334.566 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,5 mil3,9 mil3 mil2,3 mil2,8 mil6,3 mil5,7 mil1,9 mil2,8 mil4,1 mil
Venituri totale4,9 mil4,9 mil4,2 mil5,1 mil4,7 mil8,8 mil7,6 mil3 mil4,6 mil5,5 mil
Cheltuieli totale3,2 mil3 mil4,2 mil4,9 mil5,4 mil4,9 mil4,8 mil4,3 mil4,6 mil5,1 mil
Profit / pierdere brută1,8 mil1,9 mil35 mii219 mii-694 mii3,9 mil2,8 mil-1,3 mil9.647351 mii
Profit / pierdere netă1,5 mil1,6 mil3.545199 mii-716 mii3,6 mil2,3 mil-1,3 mil9.103335 mii
Număr mediu de angajați7766766677
Active imobilizate1,4 mil1,9 mil2,8 mil4,5 mil3,8 mil3,7 mil3,7 mil3,4 mil4,9 mil4 mil
Active circulante2,9 mil2,9 mil3,1 mil3,2 mil2,1 mil6,1 mil3,6 mil1,5 mil2,8 mil2,8 mil
din care stocuri1,4 mil1,5 mil2,2 mil1,8 mil997 mii2,3 mil2 mil706 mii1,8 mil1,5 mil
creanțe1,5 mil1,1 mil894 mii1,3 mil1 mil2 mil585 mii485 mii627 mii777 mii
casa și conturi la bănci35 mii288 mii41 mii139 mii49 mii1,8 mil1,1 mil349 mii434 mii483 mii
Cheltuieli în avans13 mii—16 mii65 mii62 mii62 mii30 mii14 mii21 mii7.064
Datorii2,2 mil2,4 mil3,9 mil6,1 mil5 mil6 mil4,8 mil3,7 mil6,4 mil5,1 mil
Venituri în avans44 mii16 mii————————
Capitaluri proprii2,1 mil2,4 mil2 mil1,7 mil1 mil3,9 mil2,6 mil1,3 mil1,3 mil1,6 mil
din care capital subscris vărsat171 mii171 mii171 mii171 mii171 mii171 mii171 mii171 mii171 mii171 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 57 din 363 în județul Tulcea și locul 1.443 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Tulcea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 5210 Depozitări
  • 5610 Restaurante
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre PAVISERV SRL

Care este CUI-ul firmei PAVISERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PAVISERV SRL este 17616677, iar codul de TVA este RO17616677. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000317361, iar codul EUID este ROONRC.J2005000317361.

Unde are sediul PAVISERV SRL?

Sediul social al firmei PAVISERV SRL este în Sat Beștepe, Comuna Beștepe, Tulcea, județul Tulcea, cod poștal 827133, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PAVISERV SRL?

Activitatea principală a firmei PAVISERV SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PAVISERV SRL?

PAVISERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PAVISERV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0240 *** 819). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PAVISERV SRL?

În 2025, PAVISERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,1 mil lei și un profit net de 335 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PAVISERV SRL plătitoare de TVA?

Da. PAVISERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează