PASOCOM SRL
Str. BUCUREȘTI, sc. 3, et. 1, ap. 49, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 561 mii lei, 7 angajați.
Despre PASOCOM SRL
PASOCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2003 cu numărul J2003000246124 și codul unic de înregistrare (CUI) 15182954, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-12% față de 2024), un profit net de 561 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15182954
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000246124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 februarie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000246124
- Cod poștal
- 400148
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 06.02.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 561 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 569 mii lei
- Datorii
- 320 mii lei
- Active totale
- 889 mii lei
- Marjă netă
- 44,3%
- Cifră / angajat
- 181 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 987 mii | 663 mii | 774 mii | 919 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 987 mii | 663 mii | 774 mii | 919 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 480 mii | 269 mii | 307 mii | 303 mii | 296 mii | 455 mii | 378 mii | 532 mii | 560 mii | 611 mii |
| Profit / pierdere brută | 814 mii | 719 mii | 357 mii | 471 mii | 623 mii | 747 mii | 804 mii | 639 mii | 876 mii | 675 mii |
| Profit / pierdere netă | 675 mii | 708 mii | 350 mii | 464 mii | 614 mii | 735 mii | 792 mii | 628 mii | 838 mii | 561 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 295 mii | 245 mii | 194 mii | 152 mii | 101 mii | 353 mii | 248 mii | 133 mii | 18 mii | 0 |
| Active circulante | 540 mii | 556 mii | 307 mii | 505 mii | 564 mii | 739 mii | 655 mii | 910 mii | 943 mii | 889 mii |
| din care stocuri | — | 2.064 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 405 mii | 495 mii | 233 mii | 395 mii | 269 mii | 439 mii | 487 mii | 821 mii | 717 mii | 854 mii |
| casa și conturi la bănci | 135 mii | 60 mii | 75 mii | 110 mii | 295 mii | 300 mii | 168 mii | 89 mii | 225 mii | 36 mii |
| Datorii | 151 mii | 85 mii | 144 mii | 185 mii | 44 mii | 350 mii | 103 mii | 408 mii | 115 mii | 320 mii |
| Capitaluri proprii | 685 mii | 716 mii | 358 mii | 472 mii | 621 mii | 743 mii | 800 mii | 636 mii | 846 mii | 569 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 121 din 576 în județul Cluj și locul 2.034 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Cluj
- PACISA SRL · Cluj-Napoca1,3 mil lei · 6 ang.
- QWERTY SYSTEMS SRL · Florești1,3 mil lei · 9 ang.
- FIU COMPANY SRL · Chinteni1,3 mil lei · 7 ang.
- ROMMEDIA EXIM SRL · Baciu1,3 mil lei · 9 ang.
- GEI PROFESSIONAL CONSULT SRL · Cluj-Napoca1,2 mil lei · 1 ang.
- CALIROM SYSTEMS S.R.L. · Câmpia Turzii1,2 mil lei · 8 ang.
- TELROM GS S.R.L. · Cluj-Napoca1,2 mil lei · 3 ang.
- FLM TEO ELECTRIC S.R.L. · Someșu Rece (com. Gilău)1,2 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre PASOCOM SRL
Care este CUI-ul firmei PASOCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PASOCOM SRL este 15182954, iar codul de TVA este RO15182954. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000246124, iar codul EUID este ROONRC.J2003000246124.
Unde are sediul PASOCOM SRL?
Sediul social al firmei PASOCOM SRL este în Str. BUCUREȘTI, sc. 3, et. 1, ap. 49, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400148, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PASOCOM SRL?
Activitatea principală a firmei PASOCOM SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 40 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PASOCOM SRL?
PASOCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PASOCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 775). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PASOCOM SRL?
În 2025, PASOCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 561 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PASOCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. PASOCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.