PANGÎRBEA SRL
Sat Vădurele, Comuna Cîndești, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 159 mii lei, 9 angajați.
Despre PANGÎRBEA SRL
PANGÎRBEA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 septembrie 2015 cu numărul J2015000582276 și codul unic de înregistrare (CUI) 34969318, cu sediul în Vădurele (com. Cîndești), județul Neamț. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+29% față de 2024), un profit net de 159 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 534 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 34969318
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000582276
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 septembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000582276
- Cod poștal
- 617512
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.11.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 159 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 160 mii lei
- Datorii
- 195 mii lei
- Active totale
- 355 mii lei
- Marjă netă
- 14%
- Cifră / angajat
- 126 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 350 mii | 405 mii | 470 mii | 755 mii | 603 mii | 534 mii | 516 mii | 580 mii | 882 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 350 mii | 405 mii | 471 mii | 788 mii | 683 mii | 583 mii | 555 mii | 610 mii | 905 mii | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 308 mii | 378 mii | 459 mii | 778 mii | 671 mii | 552 mii | 526 mii | 548 mii | 867 mii | 983 mii |
| Profit / pierdere brută | 41 mii | 26 mii | 12 mii | 9.585 | 11 mii | 31 mii | 28 mii | 62 mii | 38 mii | 188 mii |
| Profit / pierdere netă | 38 mii | 22 mii | 7.282 | 2.035 | 7.172 | 27 mii | 24 mii | 57 mii | 18 mii | 159 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 8 | 9 | 10 | 10 | 8 | 8 | 6 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 83 mii | 75 mii | 61 mii | 48 mii | 38 mii | 50 mii | 40 mii | 27 mii | 64 mii | 130 mii |
| Active circulante | 56 mii | 112 mii | 97 mii | 170 mii | 213 mii | 210 mii | 193 mii | 233 mii | 205 mii | 225 mii |
| din care stocuri | 3.606 | 9.204 | 56 mii | 79 mii | 51 mii | 56 mii | 75 mii | 64 mii | 10 mii | 11 mii |
| creanțe | 5.070 | 3.089 | 13 mii | 9.727 | 57 mii | 72 mii | 60 mii | 59 mii | 117 mii | 18 mii |
| casa și conturi la bănci | 47 mii | 99 mii | 28 mii | 81 mii | 105 mii | 82 mii | 58 mii | 110 mii | 78 mii | 196 mii |
| Datorii | 118 mii | 144 mii | 108 mii | 165 mii | 194 mii | 176 mii | 126 mii | 95 mii | 119 mii | 195 mii |
| Capitaluri proprii | 21 mii | 43 mii | 50 mii | 52 mii | 57 mii | 84 mii | 108 mii | 165 mii | 150 mii | 160 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 33 din 90 în județul Neamț și locul 1.579 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
Firme similare din județul Neamț
- LORIMAR GRUP SRL · Piatra Neamț1,3 mil lei · 13 ang.
- SIMOIRIS SRL · Târgu Neamț1,3 mil lei · 13 ang.
- SIRBU CAMELNIC SRL · Dumbrava Roșie1,2 mil lei · 7 ang.
- ENGYCOFF SRL · Târgu Neamț1,1 mil lei · 7 ang.
- VATRA PROD SRL · Dămuc1,1 mil lei · 17 ang.
- ADY PAN SRL · Pîngărăcior (com. Pângărați)1 mil lei · 11 ang.
- ALBINUȚELE OTICOS SRL · Târgu Neamț983 mii lei · 13 ang.
- BICOMBI SRL · Poiana (com. Grințieș)917 mii lei · 11 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 1062 Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre PANGÎRBEA SRL
Care este CUI-ul firmei PANGÎRBEA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PANGÎRBEA SRL este 34969318, iar codul de TVA este RO34969318. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000582276, iar codul EUID este ROONRC.J2015000582276.
Unde are sediul PANGÎRBEA SRL?
Sediul social al firmei PANGÎRBEA SRL este în Sat Vădurele, Comuna Cîndești, Neamț, Vădurele (com. Cîndești), județul Neamț, cod poștal 617512, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PANGÎRBEA SRL?
Activitatea principală a firmei PANGÎRBEA SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 58 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PANGÎRBEA SRL?
PANGÎRBEA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 septembrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PANGÎRBEA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0758 *** 287). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PANGÎRBEA SRL?
În 2025, PANGÎRBEA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 159 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PANGÎRBEA SRL plătitoare de TVA?
Da. PANGÎRBEA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.