PAN VIO SRL
Fagului, Sat Valea Roșie, Comuna Mitreni, Călărași
În 2025: cifra de afaceri 655 mii lei, pierdere netă 68 mii lei, 2 angajați.
Despre PAN VIO SRL
PAN VIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2004 cu numărul J51/419/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16766773, cu sediul în Valea Roșie (com. Mitreni), județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 655 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 68 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 538 mii lei la 655 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 16766773
- Nr. Registrul Comerțului
- J51/419/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J51/419/2004
- Cod poștal
- 917177
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2018
reactivat 10.10.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 655 mii lei
- Pierdere netă
- 68 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -174 mii lei
- Datorii
- 418 mii lei
- Active totale
- 243 mii lei
- Marjă netă
- -10,4%
- Cifră / angajat
- 328 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (172%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 366 mii | 415 mii | 455 mii | 538 mii | 612 mii | 576 mii | 690 mii | 655 mii |
| Venituri totale | 367 mii | 416 mii | 456 mii | 540 mii | 613 mii | 576 mii | 690 mii | 655 mii |
| Cheltuieli totale | 378 mii | 454 mii | 470 mii | 494 mii | 613 mii | 612 mii | 696 mii | 707 mii |
| Profit / pierdere brută | -11 mii | -37 mii | -14 mii | 46 mii | -30 | -37 mii | -6.220 | -51 mii |
| Profit / pierdere netă | -15 mii | -42 mii | -18 mii | 40 mii | -6.159 | -42 mii | -24 mii | -68 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 9.048 | 8.004 |
| Active circulante | 44 mii | 89 mii | 147 mii | 155 mii | 126 mii | 190 mii | 264 mii | 235 mii |
| din care stocuri | 34 mii | 66 mii | 136 mii | 150 mii | 123 mii | 165 mii | 228 mii | 182 mii |
| creanțe | 8.398 | 2.841 | 9.455 | 1.837 | 2.942 | 7.989 | 23 mii | 29 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.905 | 21 mii | 2.216 | 4.017 | 377 | 16 mii | 13 mii | 24 mii |
| Datorii | 59 mii | 145 mii | 221 mii | 189 mii | 167 mii | 272 mii | 380 mii | 418 mii |
| Capitaluri proprii | -14 mii | -56 mii | -74 mii | -34 mii | -40 mii | -83 mii | -106 mii | -174 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 199 din 773 în județul Călărași și locul 10.851 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Călărași
- STAVER COM SRL · Călărași665 mii lei · 1 ang.
- CRYS'MAN 2003 SRL · Vâlcelele663 mii lei · 2 ang.
- DACHIRA PARK SRL · Potcoava (com. Independența)660 mii lei · 3 ang.
- MALY SRL · Călărași657 mii lei · 6 ang.
- INFINITY NICU & MĂDĂLIN S.R.L. · Stancea (com. Spanțov)652 mii lei · 2 ang.
- VLAD LM CONCEPT S.R.L. · Curcani649 mii lei · 1 ang.
- SALEX COM SRL · Borcea647 mii lei · 1 ang.
- MARIODANI COM SRL · Roseți647 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre PAN VIO SRL
Care este CUI-ul firmei PAN VIO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PAN VIO SRL este 16766773, iar codul de TVA este RO16766773. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J51/419/2004, iar codul EUID este ROONRC.J51/419/2004.
Unde are sediul PAN VIO SRL?
Sediul social al firmei PAN VIO SRL este în Fagului, Sat Valea Roșie, Comuna Mitreni, Călărași, Valea Roșie (com. Mitreni), județul Călărași, cod poștal 917177, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PAN VIO SRL?
Activitatea principală a firmei PAN VIO SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PAN VIO SRL?
PAN VIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PAN VIO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 848). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PAN VIO SRL?
În 2025, PAN VIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 655 mii lei și o pierdere netă de 68 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PAN VIO SRL plătitoare de TVA?
Da. PAN VIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Valea Roșie (com. Mitreni)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Călărași
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Călărași
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Călărași
- Compară PAN VIO SRL cu alte firme