Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

PADACA SRL

CUI 21520120J2007000912050

Sat Săud, Comuna Buntești, Bihor

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 10,5 mil lei, profit net 314 mii lei, 15 angajați.

Despre PADACA SRL

PADACA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2007 cu numărul J2007000912050 și codul unic de înregistrare (CUI) 21520120, cu sediul în Săud (com. Buntești), județul Bihor. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,5 mil lei (+31% față de 2024), un profit net de 314 mii lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,8 mil lei la 10,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 aprilie 2007.

Date de identificare

CUI
21520120
Nr. Registrul Comerțului
J2007000912050
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J2007000912050
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 05.04.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
10,5 mil lei

+31% față de 2024

Profit net
314 mii lei
Angajați (medie)
15
Capitaluri proprii
2 mil lei
Datorii
2,1 mil lei
Active totale
4,1 mil lei
Marjă netă
3%
Cifră / angajat
700 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 1.717.972 lei; profit net 27.074 lei20162017: cifra de afaceri 1.839.625 lei; profit net 214.665 lei20172018: cifra de afaceri 2.632.750 lei; profit net 280.422 lei20182019: cifra de afaceri 2.553.859 lei; profit net 461.866 lei20192020: cifra de afaceri 3.746.437 lei; profit net 846.720 lei20202021: cifra de afaceri 5.847.257 lei; profit net 899.331 lei20212022: cifra de afaceri 8.522.125 lei; profit net 648.779 lei20222023: cifra de afaceri 8.630.479 lei; profit net 70.193 lei20232024: cifra de afaceri 8.040.162 lei; profit net 113.025 lei20242025: cifra de afaceri 10.496.541 lei; profit net 313.539 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,7 mil1,8 mil2,6 mil2,6 mil3,7 mil5,8 mil8,5 mil8,6 mil8 mil10,5 mil
Venituri totale1,8 mil1,9 mil2,6 mil2,7 mil3,9 mil6 mil8,8 mil9 mil8,1 mil10,6 mil
Cheltuieli totale1,7 mil1,7 mil2,3 mil2,2 mil3 mil5,1 mil8 mil8,9 mil7,9 mil10,3 mil
Profit / pierdere brută32 mii232 mii307 mii487 mii883 mii946 mii747 mii97 mii148 mii378 mii
Profit / pierdere netă27 mii215 mii280 mii462 mii847 mii899 mii649 mii70 mii113 mii314 mii
Număr mediu de angajați5447101013161515
Active imobilizate59 mii140 mii210 mii255 mii688 mii928 mii2,2 mil1,9 mil1,5 mil1,2 mil
Active circulante442 mii614 mii1,2 mil1,3 mil2,2 mil2,2 mil2,3 mil2,6 mil2,5 mil2,9 mil
din care stocuri278 mii339 mii522 mii604 mii1 mil1 mil1,3 mil1,6 mil1,1 mil1,4 mil
creanțe160 mii169 mii478 mii454 mii649 mii991 mii915 mii993 mii1,3 mil1,5 mil
casa și conturi la bănci3.454105 mii162 mii236 mii485 mii150 mii87 mii33 mii113 mii65 mii
Datorii276 mii315 mii653 mii467 mii1,3 mil1,3 mil2,5 mil2,7 mil2,3 mil2,1 mil
Capitaluri proprii225 mii439 mii720 mii1,1 mil1,6 mil1,8 mil2 mil1,7 mil1,7 mil2 mil
din care capital subscris vărsat30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 18 din 136 în județul Bihor și locul 495 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.

Firme similare din județul Bihor

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 19 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3796/187/202629.09.2026

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

    Judecătoria Beius · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată

  • 3790/187/202628.09.2026

    pretenţii

    Judecătoria Beius · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 2972/187/202630.07.2026

    validare poprire

    Judecătoria Beius · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 2595/187/202607.07.2026

    validare poprire

    Judecătoria Beius · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 16785/271/2023/a2216.06.2026

    verificare măsuri preventive (art.208 NCPP)

    Curtea de Apel Oradea · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă

  • 16785/271/2023/a2126.05.2026

    verificare măsuri preventive (art.208 NCPP)

    Curtea de Apel Oradea · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă

  • 1828/187/202611.05.2026

    validare poprire

    Judecătoria Beius · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 1697/187/202604.05.2026

    recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004)

    Judecătoria Beius · Fond · Penal · calitate: Intimat

  • 16785/271/2023/a2015.04.2026

    verificare măsuri preventive (art.208 NCPP)

    Curtea de Apel Oradea · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă

  • 16785/271/2023/a1926.02.2026

    verificare măsuri preventive (art.208 NCPP)

    Curtea de Apel Oradea · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre PADACA SRL

Care este CUI-ul firmei PADACA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PADACA SRL este 21520120, iar codul de TVA este RO21520120. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000912050, iar codul EUID este ROONRC.J2007000912050.

Unde are sediul PADACA SRL?

Sediul social al firmei PADACA SRL este în Sat Săud, Comuna Buntești, Bihor, Săud (com. Buntești), județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PADACA SRL?

Activitatea principală a firmei PADACA SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PADACA SRL?

PADACA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PADACA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0756 *** 781). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PADACA SRL?

În 2025, PADACA SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,5 mil lei și un profit net de 314 mii lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PADACA SRL plătitoare de TVA?

Da. PADACA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 aprilie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează