P & MON-KRIS SRL
Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 562 mii lei, pierdere netă 10 mii lei, 1 angajați.
Despre P & MON-KRIS SRL
P & MON-KRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2002 cu numărul J2002001351356 și codul unic de înregistrare (CUI) 14840636, cu sediul în Moșnița Nouă, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 562 mii lei (+28% față de 2024), o pierdere netă de 10 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 352 mii lei la 562 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 decembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 14840636
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002001351356
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 august 2002
- EUID
- ROONRC.J2002001351356
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 06.12.2024
reactivat 03.12.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 562 mii lei
- Pierdere netă
- 10 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -1,1 mil lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 448 mii lei
- Marjă netă
- -1,8%
- Cifră / angajat
- 562 mii lei
+28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (342%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 404 mii | 436 mii | 252 mii | 272 mii | 487 mii | 352 mii | 493 mii | 994 mii | 441 mii | 562 mii |
| Venituri totale | 404 mii | 436 mii | 252 mii | 280 mii | 487 mii | 354 mii | 521 mii | 1,3 mil | 441 mii | 562 mii |
| Cheltuieli totale | 472 mii | 536 mii | 286 mii | 469 mii | 553 mii | 465 mii | 542 mii | 1,4 mil | 635 mii | 572 mii |
| Profit / pierdere brută | -68 mii | -100 mii | -34 mii | -189 mii | -66 mii | -111 mii | -21 mii | -133 mii | -194 mii | -10 mii |
| Profit / pierdere netă | -72 mii | -104 mii | -37 mii | -192 mii | -71 mii | -115 mii | -26 mii | -146 mii | -194 mii | -10 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 48 mii | 33 mii | 23 mii | 12 mii | 47 mii | 35 mii | -67 | 7.156 | 7.156 | 7.156 |
| Active circulante | 733 mii | 358 mii | 493 mii | 588 mii | 843 mii | 805 mii | 873 mii | 363 mii | 390 mii | 441 mii |
| din care stocuri | 176 mii | 226 mii | 230 mii | 158 mii | 183 mii | 309 mii | 391 mii | 275 mii | 231 mii | 293 mii |
| creanțe | 531 mii | 127 mii | 250 mii | 375 mii | 523 mii | 404 mii | 473 mii | 46 mii | 104 mii | 67 mii |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 6.182 | 13 mii | 55 mii | 137 mii | 93 mii | 9.028 | 42 mii | 56 mii | 80 mii |
| Cheltuieli în avans | 39 mii | 33 mii | 64 mii | 65 mii | 64 mii | 64 mii | 64 mii | — | — | — |
| Datorii | 1 mil | 717 mii | 909 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | -188 mii | -292 mii | -329 mii | -521 mii | -592 mii | -707 mii | -733 mii | -879 mii | -1,1 mil | -1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 57 din 179 în județul Timiș și locul 821 din 2.868 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.
Firme similare din județul Timiș
- AMYLUCKAS S.R.L. · Timișoara625 mii lei · 2 ang.
- ALPLAST FEREASTRA YDEALĂ SRL · Carani (com. Sânandrei)618 mii lei · 2 ang.
- BALPOP INSTAL SRL · Remetea Mare598 mii lei · 2 ang.
- IVA STRUCTURI SRL · Timișoara589 mii lei · 0 ang.
- TERMOSTUR PLAST MONTAJ S.R.L. · Timișoara572 mii lei · 1 ang.
- SMART HOME CONCEPT S.R.L. · Giroc549 mii lei · 1 ang.
- MIRIMA SUNRISE SRL · Giroc512 mii lei · 3 ang.
- PREMIUM FENSTER S.R.L. · Timișoara500 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Întrebări frecvente despre P & MON-KRIS SRL
Care este CUI-ul firmei P & MON-KRIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei P & MON-KRIS SRL este 14840636, iar codul de TVA este RO14840636. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002001351356, iar codul EUID este ROONRC.J2002001351356.
Unde are sediul P & MON-KRIS SRL?
Sediul social al firmei P & MON-KRIS SRL este în Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are P & MON-KRIS SRL?
Activitatea principală a firmei P & MON-KRIS SRL este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie”, cod CAEN 4332. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată P & MON-KRIS SRL?
P & MON-KRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma P & MON-KRIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 100). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are P & MON-KRIS SRL?
În 2025, P & MON-KRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 562 mii lei și o pierdere netă de 10 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este P & MON-KRIS SRL plătitoare de TVA?
Da. P & MON-KRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 decembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.