IVA STRUCTURI SRL
BUREBISTA, sc. A, et. 5, ap. 19, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 589 mii lei, profit net 7.522 lei.
Despre IVA STRUCTURI SRL
IVA STRUCTURI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2017 cu numărul J35/933/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37277982, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 589 mii lei (-28% față de 2024), un profit net de 7.522 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 991 mii lei la 589 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 37277982
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/933/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J35/933/2017
- Cod poștal
- 300678
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.2018
din 01.02.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 589 mii lei
- Profit net
- 7.522 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 58 mii lei
- Datorii
- 4.872 lei
- Active totale
- 63 mii lei
- Marjă netă
- 1,3%
-28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 98 mii | 572 mii | 807 mii | 753 mii | 991 mii | 1,2 mil | 935 mii | 822 mii | 589 mii |
| Venituri totale | 98 mii | 572 mii | 911 mii | 726 mii | 975 mii | 1,1 mil | 991 mii | 870 mii | 484 mii |
| Cheltuieli totale | 16 mii | 516 mii | 711 mii | 667 mii | 949 mii | 990 mii | 1 mil | 786 mii | 475 mii |
| Profit / pierdere brută | 82 mii | 56 mii | 200 mii | 59 mii | 26 mii | 118 mii | -38 mii | 84 mii | 9.068 |
| Profit / pierdere netă | 79 mii | 50 mii | 192 mii | 53 mii | 18 mii | 108 mii | -46 mii | 75 mii | 7.522 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 2.333 | 933 | 3.151 | 2.438 |
| Active circulante | 82 mii | 116 mii | 304 mii | 197 mii | 311 mii | 183 mii | 115 mii | 327 mii | 60 mii |
| din care stocuri | — | — | 123 mii | 78 mii | 63 mii | 39 mii | 56 mii | 234 mii | 16 mii |
| creanțe | 13 mii | 4.597 | 12 mii | 27 mii | 87 mii | 83 mii | 7.941 | 11 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 69 mii | 111 mii | 169 mii | 92 mii | 161 mii | 60 mii | 50 mii | 81 mii | 29 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 1.038 | — | — | — |
| Datorii | 3.111 | 6.619 | 27 mii | 17 mii | 135 mii | 78 mii | 62 mii | 221 mii | 4.872 |
| Capitaluri proprii | 79 mii | 109 mii | 277 mii | 180 mii | 175 mii | 108 mii | 53 mii | 108 mii | 58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 55 din 179 în județul Timiș și locul 799 din 2.868 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.
Firme similare din județul Timiș
- DOMIDOOR SOLUTIONS S.R.L. · Cenad667 mii lei · 1 ang.
- ALUTECH D AUTOMATION S.R.L. · Variaș629 mii lei · 0 ang.
- AMYLUCKAS S.R.L. · Timișoara625 mii lei · 2 ang.
- ALPLAST FEREASTRA YDEALĂ SRL · Carani (com. Sânandrei)618 mii lei · 2 ang.
- BALPOP INSTAL SRL · Remetea Mare598 mii lei · 2 ang.
- TERMOSTUR PLAST MONTAJ S.R.L. · Timișoara572 mii lei · 1 ang.
- P & MON-KRIS SRL · Moșnița Nouă562 mii lei · 1 ang.
- SMART HOME CONCEPT S.R.L. · Giroc549 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre IVA STRUCTURI SRL
Care este CUI-ul firmei IVA STRUCTURI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IVA STRUCTURI SRL este 37277982, iar codul de TVA este RO37277982. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/933/2017, iar codul EUID este ROONRC.J35/933/2017.
Unde are sediul IVA STRUCTURI SRL?
Sediul social al firmei IVA STRUCTURI SRL este în BUREBISTA, sc. A, et. 5, ap. 19, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300678, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IVA STRUCTURI SRL?
Activitatea principală a firmei IVA STRUCTURI SRL este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie”, cod CAEN 4332. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IVA STRUCTURI SRL?
IVA STRUCTURI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IVA STRUCTURI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 643). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IVA STRUCTURI SRL?
În 2025, IVA STRUCTURI SRL a raportat o cifră de afaceri de 589 mii lei și un profit net de 7.522 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IVA STRUCTURI SRL plătitoare de TVA?
Da. IVA STRUCTURI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.