Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA14 ani pe piață

OXID ENERGY SRL

CUI 29599308J2012000072109

Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2024: cifra de afaceri 175 mii lei, profit net 151 mii lei, 2 angajați.

Despre OXID ENERGY SRL

OXID ENERGY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2012 cu numărul J2012000072109 și codul unic de înregistrare (CUI) 29599308, cu sediul în Oreavul (com. Valea Râmnicului), județul Buzău. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 14 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 175 mii lei (-88% față de 2023), un profit net de 151 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 361 mii lei la 175 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iunie 2018.

Date de identificare

CUI
29599308
Nr. Registrul Comerțului
J2012000072109
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 ianuarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000072109
Cod poștal
127661

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.06.2018

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 23.09.2015

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
175 mii lei

-88% față de 2023

Profit net
151 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
4,1 mil lei
Datorii
1,5 mil lei
Active totale
5,6 mil lei
Marjă netă
86%
Cifră / angajat
88 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 88% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2017: cifra de afaceri 0 lei; profit net 0 lei20172018: cifra de afaceri 1.373.886 lei; profit net 1.432.152 lei20182019: cifra de afaceri 849.227 lei; profit net 400.410 lei20192020: cifra de afaceri 361.035 lei; profit net 61.061 lei20202021: cifra de afaceri 1.164.424 lei; profit net 1.096.105 lei20212022: cifra de afaceri 1.321.518 lei; profit net 135.491 lei20222023: cifra de afaceri 1.451.802 lei; profit net 1.103.093 lei20232024: cifra de afaceri 175.370 lei; profit net 150.802 lei2024
Indicator (lei)20172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă—1,4 mil849 mii361 mii1,2 mil1,3 mil1,5 mil175 mii
Venituri totale02 mil1,1 mil1 mil2,3 mil1,7 mil2,1 mil1,2 mil
Cheltuieli totale—518 mii654 mii977 mii1,2 mil1,5 mil975 mii977 mii
Profit / pierdere brută01,4 mil401 mii65 mii1,1 mil141 mii1,1 mil180 mii
Profit / pierdere netă01,4 mil400 mii61 mii1,1 mil135 mii1,1 mil151 mii
Număr mediu de angajați—1111122
Active imobilizate—51 mii809 mii826 mii645 mii456 mii284 mii120 mii
Active circulante2001,6 mil2,2 mil2,2 mil3,6 mil4,3 mil5,1 mil5,5 mil
din care stocuri—210 mii283 mii259 mii934 mii898 mii419 mii260 mii
creanțe—1,2 mil1,7 mil1,7 mil2,4 mil3,1 mil4,2 mil5,1 mil
casa și conturi la bănci200204 mii245 mii295 mii294 mii296 mii454 mii105 mii
Datorii0199 mii1,2 mil1,2 mil1,3 mil1,7 mil1,4 mil1,5 mil
Capitaluri proprii2001,4 mil1,8 mil1,9 mil3 mil3,1 mil4 mil4,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 243 din 291 în județul Buzău și locul 7.266 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Buzău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0115 Cultivarea tutunului
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0121 Cultivarea strugurilor
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

Întrebări frecvente despre OXID ENERGY SRL

Care este CUI-ul firmei OXID ENERGY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OXID ENERGY SRL este 29599308, iar codul de TVA este RO29599308. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000072109, iar codul EUID este ROONRC.J2012000072109.

Unde are sediul OXID ENERGY SRL?

Sediul social al firmei OXID ENERGY SRL este în Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău, Oreavul (com. Valea Râmnicului), județul Buzău, cod poștal 127661, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OXID ENERGY SRL?

Activitatea principală a firmei OXID ENERGY SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OXID ENERGY SRL?

OXID ENERGY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OXID ENERGY SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 995). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are OXID ENERGY SRL?

În 2024, OXID ENERGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 175 mii lei și un profit net de 151 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OXID ENERGY SRL plătitoare de TVA?

Da. OXID ENERGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iunie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează