OVEG M.P.S. SRL
Com. FIBIS, Sat Fibiș, Comuna Fibiș, Timiș
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 6,6 mil lei, profit net 83 mii lei, 6 angajați.
Despre OVEG M.P.S. SRL
OVEG M.P.S. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1991 cu numărul J35/837/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1807131, cu sediul în Fibiș, județul Timiș. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,6 mil lei (+94% față de 2024), un profit net de 83 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 6,3 mil lei la 6,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1807131
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/837/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iunie 1991
- EUID
- ROONRC.J35/837/1991
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,6 mil lei
- Profit net
- 83 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 7,2 mil lei
- Datorii
- 3,6 mil lei
- Active totale
- 10,8 mil lei
- Marjă netă
- 1,2%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+94% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4 mil | 4 mil | 3,8 mil | 8,6 mil | 6,5 mil | 6,3 mil | 1,3 mil | 12,1 mil | 3,4 mil | 6,6 mil |
| Venituri totale | 4,4 mil | 8,1 mil | 6,6 mil | 8 mil | 9,1 mil | 7,7 mil | 7,9 mil | 5,5 mil | 6,6 mil | 4,6 mil |
| Cheltuieli totale | 2,4 mil | 6,5 mil | 5,4 mil | 7,9 mil | 6,8 mil | 7,3 mil | 7,8 mil | 5,6 mil | 5,9 mil | 4,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 2 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 121 mii | 2,3 mil | 318 mii | 157 mii | -79 mii | 638 mii | 103 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 89 mii | 2 mil | 261 mii | 147 mii | -79 mii | 531 mii | 83 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | — | 9 | 6 | 5 | 8 | 8 | 7 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 10,7 mil | 9,3 mil | 8,2 mil | 7,1 mil | 6,1 mil | 5,3 mil | 4,9 mil | 4,6 mil | 4,4 mil | 4,2 mil |
| Active circulante | 7,6 mil | 7,4 mil | 7 mil | 6,4 mil | 5,4 mil | 9,8 mil | 15,1 mil | 6,7 mil | 6,7 mil | 6,6 mil |
| din care stocuri | 3,4 mil | 5 mil | 6,5 mil | 2,5 mil | 4,3 mil | 5,8 mil | 11,8 mil | 3,8 mil | 4,8 mil | 2,1 mil |
| creanțe | 2,8 mil | 2,3 mil | 389 mii | 3,6 mil | 645 mii | 3,4 mil | 2,8 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 4 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,5 mil | 71 mii | 118 mii | 383 mii | 461 mii | 579 mii | 545 mii | 1 mil | 347 mii | 369 mii |
| Cheltuieli în avans | 103 mii | 53 mii | 17 mii | 3.335 | 3.480 | 46 mii | 3.386 | 865 | 44 mii | 19 mii |
| Datorii | 8,4 mil | 5,6 mil | 4,9 mil | 4,6 mil | 2,5 mil | 6,6 mil | 11,6 mil | 2,9 mil | 4 mil | 3,6 mil |
| Venituri în avans | 344 mii | 45 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 9,6 mil | 11,1 mil | 10,3 mil | 8,9 mil | 9 mil | 8,5 mil | 8,4 mil | 8,3 mil | 7,1 mil | 7,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 911 mii | 911 mii | 911 mii | 911 mii | 911 mii | 911 mii | 911 mii | 911 mii | 911 mii | 911 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 70 din 623 în județul Timiș și locul 860 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Timiș
- AGRO-VLAD SRL · Timișoara7 mil lei · 5 ang.
- DOMENIILE BANAT SRL · Sat Bacova, Oraș Buziaș6,6 mil lei · 2 ang.
- AGRIMONDO SRL · Hodoni (com. Satchinez)6,6 mil lei · 10 ang.
- TECHNOLAND SRL · Jimbolia6,6 mil lei · 7 ang.
- JT AGRO TIM SRL · Șag6,3 mil lei · 8 ang.
- AGRO GIO ALDE SRL · Moșnița Nouă6,2 mil lei · 6 ang.
- AGRO LILIACUL 246 S.R.L. · Covaci (com. Sânandrei)6,2 mil lei · 5 ang.
- ABELDA SRL · Jimbolia6,2 mil lei · 14 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3966/30/202616.07.2026
pretenţii
Tribunalul Timis · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare
- 0164 Pregătirea semințelor
- 0322 Acvacultura în ape dulci
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5210 Depozitări
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 9319 Alte activități sportive
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre OVEG M.P.S. SRL
Care este CUI-ul firmei OVEG M.P.S. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OVEG M.P.S. SRL este 1807131, iar codul de TVA este RO1807131. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/837/1991, iar codul EUID este ROONRC.J35/837/1991.
Unde are sediul OVEG M.P.S. SRL?
Sediul social al firmei OVEG M.P.S. SRL este în Com. FIBIS, Sat Fibiș, Comuna Fibiș, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OVEG M.P.S. SRL?
Activitatea principală a firmei OVEG M.P.S. SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OVEG M.P.S. SRL?
OVEG M.P.S. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OVEG M.P.S. SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 336). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OVEG M.P.S. SRL?
În 2025, OVEG M.P.S. SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,6 mil lei și un profit net de 83 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OVEG M.P.S. SRL plătitoare de TVA?
Da. OVEG M.P.S. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Fibiș
- Firme cu CAEN 0111 din județul Timiș
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Timiș
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Timiș
- Beneficiari de fonduri din județul Timiș
- Compară OVEG M.P.S. SRL cu alte firme