OSIS FLUID SRL
CANALULUI, Loc. Cernavodă, Oraș Cernavodă, Constanța
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 204 mii lei, 21 angajați.
Despre OSIS FLUID SRL
OSIS FLUID SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2017 cu numărul J13/2355/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37893958, cu sediul în Cernavodă, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (+2% față de 2024), un profit net de 204 mii lei și 21 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 470 mii lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 februarie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 37893958
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/2355/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 2017
- EUID
- ROONRC.J13/2355/2017
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 20.02.2018
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Medgidia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Profit net
- 204 mii lei
- Angajați (medie)
- 21
- Capitaluri proprii
- 204 mii lei
- Datorii
- 322 mii lei
- Active totale
- 597 mii lei
- Marjă netă
- 7,2%
- Cifră / angajat
- 135 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 267 mii | 988 mii | 556 mii | 470 mii | 520 mii | 2,5 mil | 2,8 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 0 | 285 mii | 971 mii | 556 mii | 498 mii | 547 mii | 2,5 mil | 2,9 mil | 3 mil |
| Cheltuieli totale | 2.015 | 280 mii | 937 mii | 521 mii | 485 mii | 518 mii | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,7 mil |
| Profit / pierdere brută | -2.015 | 4.864 | 34 mii | 36 mii | 13 mii | 29 mii | 411 mii | 467 mii | 247 mii |
| Profit / pierdere netă | -2.015 | 2.190 | 24 mii | 30 mii | 8.337 | 24 mii | 387 mii | 382 mii | 204 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 5 | 2 | 6 | 6 | 7 | 17 | 19 | 21 |
| Active imobilizate | — | 7.615 | 5.490 | 27 mii | 186 mii | 167 mii | 138 mii | 163 mii | 148 mii |
| Active circulante | 285 | 220 mii | 109 mii | 396 mii | 141 mii | 158 mii | 627 mii | 755 mii | 449 mii |
| din care stocuri | — | 19 mii | 443 | 54 mii | 513 | 3.225 | 3.226 | 52 mii | 52 mii |
| creanțe | — | 194 mii | 44 mii | 333 mii | 135 mii | 120 mii | 495 mii | 583 mii | 350 mii |
| casa și conturi la bănci | 285 | 6.612 | 64 mii | 9.021 | 6.011 | 35 mii | 129 mii | 120 mii | 47 mii |
| Datorii | 2.100 | 227 mii | 90 mii | 368 mii | 98 mii | 96 mii | 259 mii | 441 mii | 322 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 166 mii | 143 mii | 119 mii | 95 mii | 71 mii |
| Capitaluri proprii | -1.815 | 375 | 24 mii | 55 mii | 63 mii | 87 mii | 387 mii | 382 mii | 204 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 13 din 41 în județul Constanța și locul 226 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide.
Firme similare din județul Constanța
- HYDRO TEHNIC PREST S.R.L. · Lumina4 mil lei · 15 ang.
- AKVO KONSTRUADO S.R.L. · Valea Dacilor (mun. Medgidia)2,5 mil lei · 6 ang.
- DRILLING WATER INDUSTRY S.R.L. · Valu Lui Traian2,4 mil lei · 10 ang.
- CO EXPERT DUPLEX SRL · Constanța2,1 mil lei · 16 ang.
- GENERAL HIDROEDIL SRL · Constanța2 mil lei · 3 ang.
- ROSAPO MT CONSTRUCT S.R.L. · Constanța2 mil lei · 9 ang.
- SMART WATER S.R.L. · Constanța1,4 mil lei · 1 ang.
- MGM TOTAL EURO CONSTRUCT SRL · Constanța1,4 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Întrebări frecvente despre OSIS FLUID SRL
Care este CUI-ul firmei OSIS FLUID SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OSIS FLUID SRL este 37893958, iar codul de TVA este RO37893958. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/2355/2017, iar codul EUID este ROONRC.J13/2355/2017.
Unde are sediul OSIS FLUID SRL?
Sediul social al firmei OSIS FLUID SRL este în CANALULUI, Loc. Cernavodă, Oraș Cernavodă, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OSIS FLUID SRL?
Activitatea principală a firmei OSIS FLUID SRL este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OSIS FLUID SRL?
OSIS FLUID SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OSIS FLUID SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 458). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OSIS FLUID SRL?
În 2025, OSIS FLUID SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 204 mii lei, cu 21 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OSIS FLUID SRL plătitoare de TVA?
Da. OSIS FLUID SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 februarie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.