OSIRIS WHITE FARM SRL
Luceafărului, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 237 mii lei, 2 angajați.
Despre OSIRIS WHITE FARM SRL
OSIRIS WHITE FARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2011 cu numărul J2011000171333 și codul unic de înregistrare (CUI) 28059610, cu sediul în Ipotești, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+24% față de 2024), un profit net de 237 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iulie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 28059610
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000171333
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000171333
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 03.07.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 237 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 894 mii lei
- Datorii
- 368 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 10,9%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 44 mii | 54 mii | 25 mii | 31 mii | 131 mii | 115 mii | 292 mii | 190 mii | 233 mii | 266 mii |
| Profit / pierdere netă | 27 mii | 38 mii | 11 mii | 17 mii | 122 mii | 105 mii | 277 mii | 179 mii | 187 mii | 237 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 4 | 5 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 241 mii | 195 mii | 149 mii | 105 mii | 61 mii | 18 mii | 3.515 | 14 mii | 17 mii | 109 mii |
| Active circulante | 488 mii | 505 mii | 528 mii | 366 mii | 512 mii | 549 mii | 670 mii | 772 mii | 935 mii | 1,2 mil |
| din care stocuri | 442 mii | 408 mii | 400 mii | 354 mii | 426 mii | 463 mii | 512 mii | 612 mii | 776 mii | 934 mii |
| creanțe | 41 mii | 48 mii | 74 mii | 29 mii | 75 mii | 53 mii | 79 mii | 115 mii | 91 mii | 97 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.208 | 49 mii | 54 mii | -17 mii | 12 mii | 33 mii | 80 mii | 45 mii | 68 mii | 121 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.777 | — | 15 mii | 34 mii | 18 mii | 6.250 | 470 | 466 | 0 | 1.030 |
| Datorii | 705 mii | 661 mii | 643 mii | 451 mii | 419 mii | 295 mii | 351 mii | 317 mii | 295 mii | 368 mii |
| Capitaluri proprii | 28 mii | 38 mii | 49 mii | 54 mii | 173 mii | 278 mii | 323 mii | 470 mii | 657 mii | 894 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 56 din 123 în județul Suceava și locul 1.233 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Suceava
- HERBA PRO-FARM SRL · Suceava2,4 mil lei · 5 ang.
- ALIPHARM SRL · Rădăuți2,2 mil lei · 3 ang.
- STRAJAFARM S.R.L. · Straja2,2 mil lei · 4 ang.
- NASTAFARM SRL · Corocăiești (com. Verești)2,2 mil lei · 6 ang.
- LIDISARAFARM S.R.L. · Rădăuți2,1 mil lei · 4 ang.
- FARMALEX SRL · Cornu Luncii2,1 mil lei · 5 ang.
- ALEXFARM SRL · Baia1,9 mil lei · 6 ang.
- FARMACIA NICOFARM SRL · Rădăuți1,9 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
Întrebări frecvente despre OSIRIS WHITE FARM SRL
Care este CUI-ul firmei OSIRIS WHITE FARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OSIRIS WHITE FARM SRL este 28059610, iar codul de TVA este RO28059610. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000171333, iar codul EUID este ROONRC.J2011000171333.
Unde are sediul OSIRIS WHITE FARM SRL?
Sediul social al firmei OSIRIS WHITE FARM SRL este în Luceafărului, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OSIRIS WHITE FARM SRL?
Activitatea principală a firmei OSIRIS WHITE FARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OSIRIS WHITE FARM SRL?
OSIRIS WHITE FARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OSIRIS WHITE FARM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 099). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OSIRIS WHITE FARM SRL?
În 2025, OSIRIS WHITE FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 237 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OSIRIS WHITE FARM SRL plătitoare de TVA?
Da. OSIRIS WHITE FARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iulie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.