Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA12 ani pe piață

OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.

CUI 32995167J2014000356263

PLATANILOR, Sat Sâncraiu De Mureș, Comuna Sâncraiu De Mureș, Mureș

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 156 mii lei, profit net 43 mii lei, 1 angajați.

Despre OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.

OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2014 cu numărul J2014000356263 și codul unic de înregistrare (CUI) 32995167, cu sediul în Sâncraiu De Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 156 mii lei (-20% față de 2024), un profit net de 43 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 141 mii lei la 156 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
32995167
Nr. Registrul Comerțului
J2014000356263
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
31 martie 2014
EUID
ROONRC.J2014000356263
Cod poștal
547525

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
156 mii lei

-20% față de 2024

Profit net
43 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
59 mii lei
Datorii
4.499 lei
Active totale
64 mii lei
Marjă netă
27,7%
Cifră / angajat
156 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-50 mii050 mii100 mii150 mii200 mii2016: cifra de afaceri 7.450 lei; profit net 555 lei20162017: cifra de afaceri 1.950 lei; pierdere netă 3.437 lei20172018: cifra de afaceri 49.004 lei; profit net 20.697 lei20182019: cifra de afaceri 98.460 lei; profit net 61.514 lei20192020: cifra de afaceri 103.211 lei; profit net 43.849 lei20202021: cifra de afaceri 141.345 lei; profit net 26.289 lei20212022: cifra de afaceri 193.080 lei; profit net 115.778 lei20222023: cifra de afaceri 139.392 lei; profit net 22.281 lei20232024: cifra de afaceri 193.768 lei; profit net 63.670 lei20242025: cifra de afaceri 155.792 lei; profit net 43.139 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă7.4501.95049 mii98 mii103 mii141 mii193 mii139 mii194 mii156 mii
Venituri totale7.4504.25049 mii98 mii103 mii145 mii196 mii143 mii194 mii156 mii
Cheltuieli totale6.6717.55927 mii34 mii56 mii114 mii76 mii120 mii128 mii111 mii
Profit / pierdere brută779-3.30922 mii64 mii47 mii31 mii120 mii24 mii66 mii45 mii
Profit / pierdere netă555-3.43721 mii62 mii44 mii26 mii116 mii22 mii64 mii43 mii
Număr mediu de angajați———0——1111
Active imobilizate5.181—9.3487.2565.0458.9974.1442944.6382.438
Active circulante6.6735.25713 mii56 mii86 mii79 mii168 mii150 mii72 mii61 mii
din care stocuri———————155——
creanțe3.360—1603.3169.96012 mii22 mii5.2754.4004.580
casa și conturi la bănci3.3135.25713 mii53 mii76 mii66 mii146 mii145 mii68 mii57 mii
Datorii20 mii17 mii14 mii1.0981.3941.8415.0123.6286.8164.499
Venituri în avans————9.6796.4503.224———
Capitaluri proprii-8.523-12 mii8.73662 mii80 mii80 mii164 mii147 mii70 mii59 mii
din care capital subscris vărsat210210210210210210210210210210

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 228 din 389 în județul Mureș și locul 10.398 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Mureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a

Întrebări frecvente despre OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.

Care este CUI-ul firmei OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. este 32995167. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000356263, iar codul EUID este ROONRC.J2014000356263.

Unde are sediul OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.?

Sediul social al firmei OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. este în PLATANILOR, Sat Sâncraiu De Mureș, Comuna Sâncraiu De Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547525, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.?

Activitatea principală a firmei OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.?

OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sâncraiu De Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L.?

În 2025, OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 156 mii lei și un profit net de 43 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, OPTIM QUALITY ENGINEERING S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează