TOPOSMA SRL
Sat Jabenița, Comuna Solovăstru, Mureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 153 mii lei, profit net 17 mii lei, 1 angajați.
Despre TOPOSMA SRL
TOPOSMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2010 cu numărul J26/421/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 27089515, cu sediul în Jabenița (com. Solovăstru), județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 153 mii lei (-15% față de 2024), un profit net de 17 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 277 mii lei la 153 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27089515
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/421/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 iunie 2010
- EUID
- ROONRC.J26/421/2010
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.03.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Reghin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 153 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 213 mii lei
- Datorii
- 298 mii lei
- Active totale
- 511 mii lei
- Marjă netă
- 11%
- Cifră / angajat
- 153 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 92 mii | 160 mii | 160 mii | 255 mii | 301 mii | 277 mii | 273 mii | 104 mii | 179 mii | 153 mii |
| Venituri totale | 161 mii | 186 mii | 183 mii | 301 mii | 309 mii | 373 mii | 369 mii | 228 mii | 134 mii | 145 mii |
| Cheltuieli totale | 144 mii | 163 mii | 171 mii | 287 mii | 290 mii | 359 mii | 342 mii | 207 mii | 117 mii | 127 mii |
| Profit / pierdere brută | 17 mii | 23 mii | 12 mii | 15 mii | 20 mii | 14 mii | 26 mii | 21 mii | 17 mii | 18 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 21 mii | 10 mii | 12 mii | 17 mii | 11 mii | 24 mii | 20 mii | 16 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 3 | — | — | 5 | 4 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 231 mii | 249 mii | 213 mii | 253 mii | 216 mii | 237 mii | 165 mii | 69 mii | 330 mii | 328 mii |
| Active circulante | 109 mii | 142 mii | 116 mii | 133 mii | 170 mii | 108 mii | 199 mii | 243 mii | 209 mii | 178 mii |
| din care stocuri | 57 mii | 42 mii | 44 mii | 54 mii | 28 mii | 58 mii | 130 mii | 214 mii | 169 mii | 153 mii |
| creanțe | 39 mii | 9.340 | 13 mii | 18 mii | 29 mii | 16 mii | 26 mii | 8.531 | 9.409 | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 91 mii | 60 mii | 61 mii | 113 mii | 34 mii | 43 mii | 21 mii | 30 mii | 8.468 |
| Cheltuieli în avans | 2.339 | — | — | — | — | — | — | 4.722 | 2.930 | 4.929 |
| Datorii | 173 mii | 224 mii | 175 mii | 239 mii | 240 mii | 204 mii | 199 mii | 137 mii | 345 mii | 298 mii |
| Venituri în avans | 99 mii | 75 mii | 52 mii | 34 mii | 16 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 70 mii | 91 mii | 102 mii | 114 mii | 130 mii | 141 mii | 165 mii | 181 mii | 196 mii | 213 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 233 din 389 în județul Mureș și locul 10.474 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Mureș
- TOPOGRAPHIC CONSULTING SOLUTIONS S.R.L. · Târgu Mureș156 mii lei · 1 ang.
- ROYALCADZONE SRL · Reghin156 mii lei · 1 ang.
- TOPO DAN A&P S.R.L. · Târnăveni155 mii lei · 1 ang.
- BONDOROI DANIEL SERVICES S.R.L. · Târgu Mureș155 mii lei · 1 ang.
- CADASTRU TRANSILVANIA S.R.L. · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)153 mii lei · 1 ang.
- ACIA TEHNIC ASIST S.R.L. · Târgu Mureș152 mii lei · 1 ang.
- SER CONS PRO S.R.L. · Târgu Mureș152 mii lei · 0 ang.
- TAYLORS 89 B&E S.R.L. · Valea Izvoarelor (com. Sînpaul)151 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre TOPOSMA SRL
Care este CUI-ul firmei TOPOSMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOPOSMA SRL este 27089515, iar codul de TVA este RO27089515. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/421/2010, iar codul EUID este ROONRC.J26/421/2010.
Unde are sediul TOPOSMA SRL?
Sediul social al firmei TOPOSMA SRL este în Sat Jabenița, Comuna Solovăstru, Mureș, Jabenița (com. Solovăstru), județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOPOSMA SRL?
Activitatea principală a firmei TOPOSMA SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată TOPOSMA SRL?
TOPOSMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOPOSMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 115). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TOPOSMA SRL?
În 2025, TOPOSMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 153 mii lei și un profit net de 17 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOPOSMA SRL plătitoare de TVA?
Da. TOPOSMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.