Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

OPENDEV ITS S.R.L.

CUI 24138923J2011001089297

Intr. GORNIȘTILOR, bl. 139J, sc. A, et. 3, ap. 13, Municipiul Ploiești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 4,1 mil lei, profit net 200 mii lei, 9 angajați.

Despre OPENDEV ITS S.R.L.

OPENDEV ITS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2011 cu numărul J2011001089297 și codul unic de înregistrare (CUI) 24138923, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației” (cod CAEN 6290). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,1 mil lei (+35% față de 2024), un profit net de 200 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 4,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 iulie 2008.

Date de identificare

CUI
24138923
Nr. Registrul Comerțului
J2011001089297
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 iulie 2011
EUID
ROONRC.J2011001089297
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 08.07.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,1 mil lei

+35% față de 2024

Profit net
200 mii lei
Angajați (medie)
9
Capitaluri proprii
7,9 mil lei
Datorii
4,5 mil lei
Active totale
12,9 mil lei
Marjă netă
4,9%
Cifră / angajat
451 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil20 mil2016: cifra de afaceri 780.214 lei; profit net 120.981 lei20162017: cifra de afaceri 475.494 lei; profit net 38.668 lei20172018: cifra de afaceri 1.460.052 lei; profit net 415.088 lei20182019: cifra de afaceri 1.721.044 lei; profit net 794.768 lei20192020: cifra de afaceri 1.088.943 lei; profit net 368.349 lei20202021: cifra de afaceri 1.356.618 lei; profit net 342.344 lei20212022: cifra de afaceri 3.281.102 lei; profit net 848.680 lei20222023: cifra de afaceri 18.519.039 lei; profit net 8.242.513 lei20232024: cifra de afaceri 2.998.448 lei; profit net 419.574 lei20242025: cifra de afaceri 4.058.322 lei; profit net 199.540 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă780 mii475 mii1,5 mil1,7 mil1,1 mil1,4 mil3,3 mil18,5 mil3 mil4,1 mil
Venituri totale782 mii481 mii1,4 mil1,7 mil1,1 mil1,4 mil3,3 mil18,6 mil3,1 mil4,4 mil
Cheltuieli totale641 mii438 mii976 mii932 mii719 mii1 mil2,4 mil9 mil2,6 mil4,1 mil
Profit / pierdere brută141 mii43 mii429 mii812 mii378 mii355 mii878 mii9,5 mil479 mii252 mii
Profit / pierdere netă121 mii39 mii415 mii795 mii368 mii342 mii849 mii8,2 mil420 mii200 mii
Număr mediu de angajați2234444589
Active imobilizate19 mii15 mii82 mii85 mii113 mii66 mii108 mii303 mii311 mii695 mii
Active circulante261 mii326 mii601 mii1,4 mil1,5 mil1,5 mil2,8 mil17,3 mil10,9 mil12,2 mil
din care stocuri1.31026 mii44 mii10 mii78 mii26 mii35 mii62 mii372 mii1,9 mil
creanțe237 mii251 mii403 mii1,1 mil1,1 mil830 mii2,3 mil12,4 mil6 mil5 mil
casa și conturi la bănci22 mii49 mii154 mii270 mii314 mii671 mii474 mii4,8 mil4,6 mil5,2 mil
Cheltuieli în avans524608————————
Datorii159 mii216 mii267 mii282 mii267 mii209 mii1,8 mil8,1 mil2,4 mil4,5 mil
Venituri în avans—17 mii—46 mii18 mii37 mii——31 mii432 mii
Capitaluri proprii121 mii109 mii416 mii1,2 mil1,3 mil1,3 mil1,2 mil9,4 mil8,8 mil7,9 mil
din care capital subscris vărsat200600600600600600600600600600

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 23.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației

  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
  • 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
  • 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
  • 6190 Alte activități de telecomunicații
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • 6421 Activități ale holding-urilor
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
  • 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre OPENDEV ITS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei OPENDEV ITS S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPENDEV ITS S.R.L. este 24138923, iar codul de TVA este RO24138923. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001089297, iar codul EUID este ROONRC.J2011001089297.

Unde are sediul OPENDEV ITS S.R.L.?

Sediul social al firmei OPENDEV ITS S.R.L. este în Intr. GORNIȘTILOR, bl. 139J, sc. A, et. 3, ap. 13, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OPENDEV ITS S.R.L.?

Activitatea principală a firmei OPENDEV ITS S.R.L. este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației”, cod CAEN 6290. În Registrul Comerțului are autorizate în total 65 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OPENDEV ITS S.R.L.?

OPENDEV ITS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OPENDEV ITS S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0371 *** 500). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are OPENDEV ITS S.R.L.?

În 2025, OPENDEV ITS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4,1 mil lei și un profit net de 200 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OPENDEV ITS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. OPENDEV ITS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 8 iulie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/24138923

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează