OOPS SRL
Roma, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 205 mii lei, profit net 4.620 lei, 1 angajați.
Despre OOPS SRL
OOPS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2001 cu numărul J2001000274336 și codul unic de înregistrare (CUI) 13905125, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri” (cod CAEN 2593). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 205 mii lei (+57% față de 2024), un profit net de 4.620 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 109 mii lei la 205 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 13905125
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000274336
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 mai 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000274336
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.06.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 205 mii lei
- Profit net
- 4.620 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 390 mii lei
- Datorii
- 237 mii lei
- Active totale
- 627 mii lei
- Marjă netă
- 2,3%
- Cifră / angajat
- 205 mii lei
+57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 91 mii | 141 mii | 128 mii | 101 mii | 93 mii | 109 mii | 142 mii | 152 mii | 130 mii | 205 mii |
| Venituri totale | 117 mii | 141 mii | 180 mii | 184 mii | 93 mii | 116 mii | 153 mii | 152 mii | 140 mii | 235 mii |
| Cheltuieli totale | 99 mii | 111 mii | 170 mii | 175 mii | 75 mii | 114 mii | 143 mii | 149 mii | 139 mii | 228 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 30 mii | 9.703 | 9.477 | 18 mii | 1.573 | 10 mii | 2.180 | 1.539 | 6.806 |
| Profit / pierdere netă | 15 mii | 28 mii | 8.328 | 8.471 | 16 mii | 989 | 8.782 | 771 | 234 | 4.620 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 507 mii | 571 mii | 543 mii | 526 mii | 512 mii | 587 mii | 553 mii | 520 mii | 486 mii | 453 mii |
| Active circulante | 271 mii | 241 mii | 176 mii | 159 mii | 152 mii | 123 mii | 110 mii | 30 mii | 61 mii | 78 mii |
| din care stocuri | 249 mii | 202 mii | 162 mii | 150 mii | 134 mii | 119 mii | 81 mii | 26 mii | 26 mii | 26 mii |
| creanțe | 202 | 5.176 | 125 | 1 | 4.869 | 0 | 9.824 | -13 mii | 5.043 | 7.812 |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 34 mii | 15 mii | 9.508 | 13 mii | 3.991 | 19 mii | 18 mii | 30 mii | 44 mii |
| Cheltuieli în avans | 133 mii | 131 mii | 126 mii | 122 mii | 117 mii | 113 mii | 109 mii | 107 mii | 101 mii | 96 mii |
| Datorii | 578 mii | 588 mii | 495 mii | 448 mii | 406 mii | 446 mii | 387 mii | 272 mii | 262 mii | 237 mii |
| Capitaluri proprii | 333 mii | 354 mii | 350 mii | 359 mii | 375 mii | 376 mii | 385 mii | 386 mii | 386 mii | 390 mii |
| din care capital subscris vărsat | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 2 în județul Suceava și locul 99 din 143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2593 – Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri.
Firme similare din județul Suceava
- SIESE M GROUP S.R.L. · Suceava1,6 mil lei · 5 ang.
- JULIAN MESH S.R.L. · Siminicea0 lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2593 – Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre OOPS SRL
Care este CUI-ul firmei OOPS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OOPS SRL este 13905125, iar codul de TVA este RO13905125. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000274336, iar codul EUID este ROONRC.J2001000274336.
Unde are sediul OOPS SRL?
Sediul social al firmei OOPS SRL este în Roma, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OOPS SRL?
Activitatea principală a firmei OOPS SRL este „Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri”, cod CAEN 2593. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OOPS SRL?
OOPS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OOPS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 152). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OOPS SRL?
În 2025, OOPS SRL a raportat o cifră de afaceri de 205 mii lei și un profit net de 4.620 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OOPS SRL plătitoare de TVA?
Da. OOPS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.