ONTHEWAY SRL
GRIVIȚEI, bl. 1A, sc. B, ap. 38, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 299 mii lei, pierdere netă 1.618 lei, 1 angajați.
Despre ONTHEWAY SRL
ONTHEWAY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2017 cu numărul J2017001677083 și codul unic de înregistrare (CUI) 37802399, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 299 mii lei (-21% față de 2024), o pierdere netă de 1.618 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 172 mii lei la 299 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37802399
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001677083
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001677083
- Cod poștal
- 500198
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 299 mii lei
- Pierdere netă
- 1.618 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -186 mii lei
- Datorii
- 211 mii lei
- Active totale
- 25 mii lei
- Marjă netă
- -0,5%
- Cifră / angajat
- 299 mii lei
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (831%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 71 mii | 251 mii | 224 mii | 171 mii | 172 mii | 222 mii | 286 mii | 377 mii | 299 mii |
| Venituri totale | 74 mii | 254 mii | 224 mii | 190 mii | 180 mii | 237 mii | 299 mii | 417 mii | 349 mii |
| Cheltuieli totale | 113 mii | 270 mii | 288 mii | 209 mii | 183 mii | 207 mii | 336 mii | 435 mii | 351 mii |
| Profit / pierdere brută | -39 mii | -16 mii | -64 mii | -19 mii | -3.130 | 30 mii | -37 mii | -19 mii | -1.618 |
| Profit / pierdere netă | -40 mii | -19 mii | -67 mii | -20 mii | -4.432 | 26 mii | -40 mii | -20 mii | -1.618 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 3.734 | 2.416 | 1.098 | 1.620 | 1.031 | 5.654 | 4.090 |
| Active circulante | 44 mii | 17 mii | 30 mii | 50 mii | 68 mii | 78 mii | 92 mii | 84 mii | 20 mii |
| din care stocuri | 24 mii | 4.558 | 16 mii | 18 mii | 15 mii | 36 mii | 38 mii | 20 mii | 12 mii |
| creanțe | 15 mii | 11 mii | 11 mii | 24 mii | 51 mii | 25 mii | 24 mii | 23 mii | 5.221 |
| casa și conturi la bănci | 4.953 | 637 | 2.425 | 7.778 | 2.579 | 17 mii | 30 mii | 42 mii | 2.633 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 515 | 600 | 533 | 1.098 |
| Datorii | 84 mii | 75 mii | 159 mii | 197 mii | 219 mii | 204 mii | 258 mii | 275 mii | 211 mii |
| Capitaluri proprii | -40 mii | -58 mii | -125 mii | -145 mii | -150 mii | -123 mii | -164 mii | -184 mii | -186 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 118 din 270 în județul Brașov și locul 2.900 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Brașov
- IONLAZ COM SRL · Codlea313 mii lei · 3 ang.
- EDU YANNI CONCEPT S.R.L. · Predeal312 mii lei · 1 ang.
- CODAIA SRL · Făgăraș310 mii lei · 2 ang.
- VESPA CAFFE S.R.L. · Ghimbav296 mii lei · 1 ang.
- K TRIBUTE S.R.L. · Podu Oltului (com. Hărman)295 mii lei · 1 ang.
- BO COFFEE SHOP S.R.L. · Brașov294 mii lei · 1 ang.
- SERV.ET KEBAB&STEAK HOUSE S.R.L. · Brașov288 mii lei · 4 ang.
- LA-TEI SRL · Augustin286 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9882/197/202501.10.2026
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Brasov · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 25480/197/2025/a120.11.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Tribunalul Brasov · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 25480/197/202517.09.2025
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Brasov · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 25480/197/2025/a117.09.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Brasov · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 9882/197/202510.04.2025
anulare proces verbal de contravenţie PL 0063268/11.03.2025
Judecătoria Brasov · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ONTHEWAY SRL
Care este CUI-ul firmei ONTHEWAY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ONTHEWAY SRL este 37802399. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001677083, iar codul EUID este ROONRC.J2017001677083.
Unde are sediul ONTHEWAY SRL?
Sediul social al firmei ONTHEWAY SRL este în GRIVIȚEI, bl. 1A, sc. B, ap. 38, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500198, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ONTHEWAY SRL?
Activitatea principală a firmei ONTHEWAY SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ONTHEWAY SRL?
ONTHEWAY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ONTHEWAY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ONTHEWAY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ONTHEWAY SRL?
În 2025, ONTHEWAY SRL a raportat o cifră de afaceri de 299 mii lei și o pierdere netă de 1.618 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ONTHEWAY SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ONTHEWAY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.