IONLAZ COM SRL
DUPĂ ZIDURI, Municipiul Codlea, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 313 mii lei, profit net 53 mii lei, 3 angajați.
Despre IONLAZ COM SRL
IONLAZ COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1999 cu numărul J08/176/1999 și codul unic de înregistrare (CUI) 11514953, cu sediul în Codlea, județul Brașov. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 313 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 53 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 241 mii lei la 313 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 11514953
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/176/1999
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 1999
- EUID
- ROONRC.J08/176/1999
- Cod poștal
- 505100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 313 mii lei
- Profit net
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 141 mii lei
- Datorii
- 6.720 lei
- Active totale
- 148 mii lei
- Marjă netă
- 16,9%
- Cifră / angajat
- 104 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 218 mii | 218 mii | 235 mii | 298 mii | 212 mii | 241 mii | 288 mii | 285 mii | 299 mii | 313 mii |
| Venituri totale | 221 mii | 223 mii | 236 mii | 300 mii | 230 mii | 257 mii | 302 mii | 298 mii | 299 mii | 313 mii |
| Cheltuieli totale | 110 mii | 124 mii | 141 mii | 165 mii | 145 mii | 164 mii | 178 mii | 206 mii | 290 mii | 256 mii |
| Profit / pierdere brută | 111 mii | 100 mii | 95 mii | 135 mii | 85 mii | 93 mii | 123 mii | 92 mii | 9.090 | 57 mii |
| Profit / pierdere netă | 109 mii | 98 mii | 93 mii | 132 mii | 83 mii | 91 mii | 120 mii | 89 mii | 6.104 | 53 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 44 mii | 30 mii | 24 mii | 16 mii | 11 mii | 5.624 | 1.458 | 26 mii | 18 mii | 10 mii |
| Active circulante | 115 mii | 55 mii | 56 mii | 104 mii | 128 mii | 166 mii | 111 mii | 71 mii | 98 mii | 138 mii |
| creanțe | 54 mii | 54 mii | 54 mii | 81 mii | 55 mii | 55 mii | 55 mii | 54 mii | 53 mii | 53 mii |
| casa și conturi la bănci | 61 mii | 416 | 2.221 | 23 mii | 73 mii | 111 mii | 56 mii | 17 mii | 45 mii | 85 mii |
| Datorii | 25 mii | 17 mii | 14 mii | 15 mii | 17 mii | 9.011 | 6.491 | 15 mii | 28 mii | 6.720 |
| Capitaluri proprii | 135 mii | 68 mii | 67 mii | 105 mii | 121 mii | 162 mii | 106 mii | 82 mii | 88 mii | 141 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 115 din 270 în județul Brașov și locul 2.734 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Brașov
- CRAMA LU' ESCU SRL · Codlea322 mii lei · 0 ang.
- TERANIC IMPEX SRL · Brașov321 mii lei · 4 ang.
- GHEVLAMAT.WIN S.R.L. · Sinca Veche (com. Șinca)320 mii lei · 1 ang.
- HANGAR CAFE S.R.L. · Brașov318 mii lei · 1 ang.
- CAM BUZ SRL · Râșnov317 mii lei · 1 ang.
- COFFEE VAN S.R.L. · Făgăraș315 mii lei · 1 ang.
- EDU YANNI CONCEPT S.R.L. · Predeal312 mii lei · 1 ang.
- CODAIA SRL · Făgăraș310 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 8553 Școli de conducere (pilotaj)
Întrebări frecvente despre IONLAZ COM SRL
Care este CUI-ul firmei IONLAZ COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei IONLAZ COM SRL este 11514953. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/176/1999, iar codul EUID este ROONRC.J08/176/1999.
Unde are sediul IONLAZ COM SRL?
Sediul social al firmei IONLAZ COM SRL este în DUPĂ ZIDURI, Municipiul Codlea, Brașov, județul Brașov, cod poștal 505100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are IONLAZ COM SRL?
Activitatea principală a firmei IONLAZ COM SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată IONLAZ COM SRL?
IONLAZ COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma IONLAZ COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 782). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are IONLAZ COM SRL?
În 2025, IONLAZ COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 313 mii lei și un profit net de 53 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este IONLAZ COM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, IONLAZ COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.