OMNIPRAX SRL
AVRAM IANCU, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 89 mii lei, pierdere netă 51 mii lei, 1 angajați.
Despre OMNIPRAX SRL
OMNIPRAX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 2006 cu numărul J26/2139/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 20329831, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.” (cod CAEN 4618). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 89 mii lei (+25% față de 2024), o pierdere netă de 51 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 29 mii lei la 89 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 ianuarie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 20329831
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/2139/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 decembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J26/2139/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 03.01.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 89 mii lei
- Pierdere netă
- 51 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 137 mii lei
- Datorii
- 169 mii lei
- Active totale
- 306 mii lei
- Marjă netă
- -57,8%
- Cifră / angajat
- 89 mii lei
+25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 22 mii | 40 mii | 102 mii | 102 mii | 102 mii | 29 mii | 246 mii | 161 mii | 71 mii | 89 mii |
| Venituri totale | 22 mii | 40 mii | 146 mii | 102 mii | 102 mii | 29 mii | 246 mii | 161 mii | 71 mii | 89 mii |
| Cheltuieli totale | 23 mii | 29 mii | 77 mii | 41 mii | 52 mii | 48 mii | 73 mii | 93 mii | 116 mii | 140 mii |
| Profit / pierdere brută | -931 | 11 mii | 69 mii | 61 mii | 50 mii | -18 mii | 173 mii | 68 mii | -45 mii | -51 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.599 | 9.985 | 65 mii | 58 mii | 47 mii | -19 mii | 166 mii | 66 mii | -45 mii | -51 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 65 mii | 253 mii | 185 mii | 152 mii | 189 mii | 148 mii | 320 mii | 278 mii | 225 mii | 167 mii |
| Active circulante | 31 mii | 28 mii | 39 mii | 54 mii | 58 mii | 81 mii | 76 mii | 124 mii | 131 mii | 138 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.600 | — |
| creanțe | 4.452 | 25 mii | 3.732 | 3.362 | 30 mii | — | 15 mii | 31 mii | 7.365 | 6.987 |
| casa și conturi la bănci | 27 mii | 2.755 | 35 mii | 50 mii | 27 mii | 81 mii | 60 mii | 93 mii | 122 mii | 131 mii |
| Datorii | 189 mii | 364 mii | 242 mii | 165 mii | 159 mii | 161 mii | 229 mii | 168 mii | 168 mii | 169 mii |
| Capitaluri proprii | -93 mii | -83 mii | -18 mii | 40 mii | 87 mii | 68 mii | 167 mii | 233 mii | 188 mii | 137 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 50 în județul Mureș și locul 1.068 din 1.458 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a..
Firme similare din județul Mureș
- KAIZEN LUZIDO S.R.L. · Sighișoara123 mii lei · 1 ang.
- NICAT NEXTE S.R.L. · Târgu Mureș115 mii lei · 1 ang.
- CLEAN H2O3 SRL · Sîngeorgiu De Mureș111 mii lei · 1 ang.
- VOLTZ COLLECTIVE S.R.L. · Târgu Mureș110 mii lei · 0 ang.
- GNK GREEN INC SRL · Ernei85 mii lei · 0 ang.
- SEVEN EURO EXPERIENCE S.R.L. · Târnăveni82 mii lei · 0 ang.
- VILMIR SOLUTIONS S.R.L. · Târgu Mureș68 mii lei · 1 ang.
- ZANOTI ZSOLT S.R.L. · Sighișoara49 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre OMNIPRAX SRL
Care este CUI-ul firmei OMNIPRAX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OMNIPRAX SRL este 20329831, iar codul de TVA este RO20329831. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/2139/2006, iar codul EUID este ROONRC.J26/2139/2006.
Unde are sediul OMNIPRAX SRL?
Sediul social al firmei OMNIPRAX SRL este în AVRAM IANCU, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OMNIPRAX SRL?
Activitatea principală a firmei OMNIPRAX SRL este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.”, cod CAEN 4618. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OMNIPRAX SRL?
OMNIPRAX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OMNIPRAX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 135). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OMNIPRAX SRL?
În 2025, OMNIPRAX SRL a raportat o cifră de afaceri de 89 mii lei și o pierdere netă de 51 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OMNIPRAX SRL plătitoare de TVA?
Da. OMNIPRAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 ianuarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.