Sari la conținut
funcțiune; mandat cenzori expiratPlătitor TVA22 ani pe piață

OMNIMAT SA

CUI 15855600J12/3051/2003

TURZII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 106 mii lei, pierdere netă 39 mii lei, 1 angajați.

Despre OMNIMAT SA

OMNIMAT SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 octombrie 2003 cu numărul J12/3051/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15855600, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 106 mii lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 39 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 106 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2004.

Date de identificare

CUI
15855600
Nr. Registrul Comerțului
J12/3051/2003
Formă juridică
SA
Data înregistrării
29 octombrie 2003
EUID
ROONRC.J12/3051/2003
Cod poștal
400495

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2004

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
106 mii lei

-15% față de 2024

Pierdere netă
39 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
1,7 mil lei
Datorii
282 mii lei
Active totale
2 mil lei
Marjă netă
-36,5%
Cifră / angajat
106 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 2.319.241 lei; profit net 1.049.229 lei20162017: cifra de afaceri 1.202.573 lei; profit net 126.943 lei20172018: cifra de afaceri 367.477 lei; profit net 5.119.288 lei20182019: cifra de afaceri 215.875 lei; pierdere netă 488.117 lei20192020: cifra de afaceri 88.005 lei; pierdere netă 347.312 lei20202021: cifra de afaceri 1.345.905 lei; profit net 678.419 lei20212022: cifra de afaceri 73.577 lei; pierdere netă 408.448 lei20222023: cifra de afaceri 90.632 lei; pierdere netă 153.520 lei20232024: cifra de afaceri 125.009 lei; pierdere netă 68.356 lei20242025: cifra de afaceri 106.298 lei; pierdere netă 38.817 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,3 mil1,2 mil367 mii216 mii88 mii1,3 mil74 mii91 mii125 mii106 mii
Venituri totale2,3 mil1,2 mil7,5 mil224 mii91 mii2,1 mil84 mii125 mii129 mii106 mii
Cheltuieli totale1,1 mil1 mil1,3 mil712 mii437 mii1,4 mil492 mii277 mii196 mii144 mii
Profit / pierdere brută1,2 mil158 mii6,1 mil-488 mii-346 mii693 mii-408 mii-152 mii-67 mii-38 mii
Profit / pierdere netă1 mil127 mii5,1 mil-488 mii-347 mii678 mii-408 mii-154 mii-68 mii-39 mii
Număr mediu de angajați13144243111
Active imobilizate5,7 mil7,2 mil2,9 mil2,7 mil2,7 mil2,1 mil2 mil2 mil1,9 mil1,9 mil
Active circulante1,4 mil1,4 mil3 mil1,1 mil1,1 mil811 mii269 mii121 mii71 mii101 mii
din care stocuri425 mii83 mii456 mii161 mii200 mii155 mii102 mii72 mii64 mii64 mii
creanțe395 mii652 mii1,5 mil889 mii883 mii625 mii157 mii44 mii7.56137 mii
casa și conturi la bănci589 mii709 mii224 mii32 mii3.47231 mii10 mii4.568-138-145
Cheltuieli în avans9.7005.8062.779798—————1.898
Datorii649 mii3,1 mil413 mii122 mii999 mii119 mii267 mii251 mii239 mii282 mii
Provizioane—————18 mii————
Capitaluri proprii6,5 mil5,6 mil5,5 mil3,7 mil2,8 mil2,7 mil2 mil1,8 mil1,8 mil1,7 mil
din care capital subscris vărsat150 mii124 mii124 mii124 mii124 mii124 mii124 mii124 mii124 mii124 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 742 din 969 în județul Cluj și locul 15.242 din 19.567 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Întrebări frecvente despre OMNIMAT SA

Care este CUI-ul firmei OMNIMAT SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OMNIMAT SA este 15855600, iar codul de TVA este RO15855600. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3051/2003, iar codul EUID este ROONRC.J12/3051/2003.

Unde are sediul OMNIMAT SA?

Sediul social al firmei OMNIMAT SA este în TURZII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400495, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OMNIMAT SA?

Activitatea principală a firmei OMNIMAT SA este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OMNIMAT SA?

OMNIMAT SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 octombrie 2003, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OMNIMAT SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 892). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are OMNIMAT SA?

În 2025, OMNIMAT SA a raportat o cifră de afaceri de 106 mii lei și o pierdere netă de 39 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OMNIMAT SA plătitoare de TVA?

Da. OMNIMAT SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează