Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață

OMNIACON SRL

CUI 19045100J2006015269409

B-dul Chișinău, bl. M7, sc. A, et. 1, ap. 4, București Sectorul 2, București

În 2024: cifra de afaceri 649 mii lei, profit net 458 mii lei, 1 angajați.

Despre OMNIACON SRL

OMNIACON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2006 cu numărul J2006015269409 și codul unic de înregistrare (CUI) 19045100, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie” (cod CAEN 7210). Firma are 20 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 649 mii lei (+37% față de 2023), un profit net de 458 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 191 mii lei la 649 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 octombrie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
19045100
Nr. Registrul Comerțului
J2006015269409
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 septembrie 2006
EUID
ROONRC.J2006015269409
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 02.10.2006

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
649 mii lei

+37% față de 2023

Profit net
458 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
87 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
70,6%
Cifră / angajat
649 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 174.566 lei; profit net 116.053 lei20162017: cifra de afaceri 234.883 lei; profit net 168.482 lei20172018: cifra de afaceri 229.484 lei; profit net 155.109 lei20182019: cifra de afaceri 311.387 lei; profit net 190.151 lei20192020: cifra de afaceri 190.887 lei; profit net 92.236 lei20202021: cifra de afaceri 279.610 lei; profit net 179.619 lei20212022: cifra de afaceri 354.871 lei; profit net 293.850 lei20222023: cifra de afaceri 473.549 lei; profit net 304.378 lei20232024: cifra de afaceri 648.757 lei; profit net 457.848 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă175 mii235 mii229 mii311 mii191 mii280 mii355 mii474 mii649 mii
Venituri totale175 mii235 mii232 mii311 mii192 mii280 mii355 mii474 mii649 mii
Cheltuieli totale53 mii59 mii70 mii112 mii94 mii92 mii50 mii105 mii111 mii
Profit / pierdere brută121 mii176 mii162 mii199 mii98 mii188 mii304 mii369 mii538 mii
Profit / pierdere netă116 mii168 mii155 mii190 mii92 mii180 mii294 mii304 mii458 mii
Număr mediu de angajați111111111
Active imobilizate24 mii22 mii22 mii19 mii18 mii24 mii27 mii26 mii22 mii
Active circulante482 mii657 mii808 mii1 mil1 mil987 mii1,1 mil1,2 mil1,2 mil
din care stocuri133133133133133133133——
creanțe100 mii113 mii239 mii211 mii862 mii762 mii916 mii1,1 mil1,1 mil
casa și conturi la bănci382 mii543 mii569 mii790 mii169 mii224 mii182 mii80 mii66 mii
Cheltuieli în avans108 mii108 mii115 mii118 mii122 mii140 mii144 mii23 mii21 mii
Datorii3.6227.38511 mii12 mii145 mii37 mii40 mii227 mii87 mii
Capitaluri proprii611 mii779 mii935 mii1,1 mil1 mil1,1 mil1,2 mil994 mii1,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 111 din 221 în județul București și locul 221 din 532 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7210 – Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7210 – Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

Întrebări frecvente despre OMNIACON SRL

Care este CUI-ul firmei OMNIACON SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OMNIACON SRL este 19045100, iar codul de TVA este RO19045100. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006015269409, iar codul EUID este ROONRC.J2006015269409.

Unde are sediul OMNIACON SRL?

Sediul social al firmei OMNIACON SRL este în B-dul Chișinău, bl. M7, sc. A, et. 1, ap. 4, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OMNIACON SRL?

Activitatea principală a firmei OMNIACON SRL este „Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie”, cod CAEN 7210.

Când a fost înființată OMNIACON SRL?

OMNIACON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OMNIACON SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0788 *** 705). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are OMNIACON SRL?

În 2024, OMNIACON SRL a raportat o cifră de afaceri de 649 mii lei și un profit net de 458 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OMNIACON SRL plătitoare de TVA?

Da. OMNIACON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 octombrie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează