OMEGABASE SRL
Str. DONATH, bl. MX3, ap. 41, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 258 mii lei, profit net 61 mii lei, 2 angajați.
Despre OMEGABASE SRL
OMEGABASE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2010 cu numărul J12/737/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 26894095, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități ale bazelor sportive” (cod CAEN 9311). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 258 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 61 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 93 mii lei la 258 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 mai 2010.
Date de identificare
- CUI
- 26894095
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/737/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 mai 2010
- EUID
- ROONRC.J12/737/2010
- Cod poștal
- 400290
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 10.05.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 258 mii lei
- Profit net
- 61 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 2.153 lei
- Datorii
- 485 mii lei
- Active totale
- 487 mii lei
- Marjă netă
- 23,7%
- Cifră / angajat
- 129 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 100% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 142 mii | 133 mii | 73 mii | 66 mii | 53 mii | 93 mii | 105 mii | 209 mii | 297 mii | 258 mii |
| Venituri totale | 148 mii | 134 mii | 80 mii | 71 mii | 60 mii | 176 mii | 105 mii | 309 mii | 297 mii | 287 mii |
| Cheltuieli totale | 126 mii | 161 mii | 134 mii | 163 mii | 130 mii | 142 mii | 164 mii | 217 mii | 221 mii | 211 mii |
| Profit / pierdere brută | 22 mii | -27 mii | -54 mii | -92 mii | -70 mii | 33 mii | -59 mii | 92 mii | 76 mii | 77 mii |
| Profit / pierdere netă | 21 mii | -28 mii | -55 mii | -93 mii | -71 mii | 32 mii | -60 mii | 89 mii | 64 mii | 61 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 497 mii | 533 mii | 522 mii | 507 mii | 492 mii | 477 mii | 463 mii | 458 mii | 444 mii | 465 mii |
| Active circulante | 64 mii | 40 mii | 17 mii | 38 mii | 33 mii | 40 mii | 44 mii | 36 mii | 35 mii | 22 mii |
| din care stocuri | 7.306 | 15 mii | 3.570 | 4.552 | 7.938 | 13 mii | 4.689 | 3.224 | 4.900 | 618 |
| creanțe | 48 mii | 22 mii | 12 mii | 32 mii | 18 mii | 26 mii | 29 mii | 27 mii | 18 mii | 8.968 |
| casa și conturi la bănci | 7.937 | 2.652 | 776 | 893 | 6.723 | 1.164 | 9.714 | 6.544 | 12 mii | 13 mii |
| Datorii | 498 mii | 539 mii | 560 mii | 658 mii | 709 mii | 669 mii | 718 mii | 618 mii | 538 mii | 485 mii |
| Capitaluri proprii | 62 mii | 34 mii | -21 mii | -114 mii | -185 mii | -152 mii | -212 mii | -123 mii | -59 mii | 2.153 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 22 din 52 în județul Cluj și locul 227 din 598 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9311 – Activități ale bazelor sportive.
Firme similare din județul Cluj
- INNOVIA PRO SRL · Cluj-Napoca309 mii lei · 1 ang.
- TENIS CLUB ENJOY SRL · Cluj-Napoca296 mii lei · 2 ang.
- RACING ARENA S.R.L. · Cluj-Napoca285 mii lei · 1 ang.
- BABY SPORT SRL · Cluj-Napoca274 mii lei · 0 ang.
- SQUASHTECH S.R.L. · Cluj-Napoca230 mii lei · 1 ang.
- MICRO SPOT S.R.L. · Cluj-Napoca225 mii lei · 1 ang.
- RAFAQUA SPORTS S.R.L. · Cluj-Napoca164 mii lei · 1 ang.
- EQUESTRIAN SERVICES S.R.L. · Cluj-Napoca152 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9311 – Activități ale bazelor sportive
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 9311 Activități ale bazelor sportive
Întrebări frecvente despre OMEGABASE SRL
Care este CUI-ul firmei OMEGABASE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OMEGABASE SRL este 26894095, iar codul de TVA este RO26894095. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/737/2010, iar codul EUID este ROONRC.J12/737/2010.
Unde are sediul OMEGABASE SRL?
Sediul social al firmei OMEGABASE SRL este în Str. DONATH, bl. MX3, ap. 41, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400290, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OMEGABASE SRL?
Activitatea principală a firmei OMEGABASE SRL este „Activități ale bazelor sportive”, cod CAEN 9311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OMEGABASE SRL?
OMEGABASE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OMEGABASE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 785). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OMEGABASE SRL?
În 2025, OMEGABASE SRL a raportat o cifră de afaceri de 258 mii lei și un profit net de 61 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OMEGABASE SRL plătitoare de TVA?
Da. OMEGABASE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 mai 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.