Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA32 ani pe piață

NOVATOR CONSTRUCTII SRL

CUI 5790393J1994001566128

Str. FABRICII DE ZAHAR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 784 mii lei, profit net 32 mii lei, 2 angajați.

Despre NOVATOR CONSTRUCTII SRL

NOVATOR CONSTRUCTII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1994 cu numărul J1994001566128 și codul unic de înregistrare (CUI) 5790393, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor” (cod CAEN 4687). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 784 mii lei (+172% față de 2024), un profit net de 32 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 242 mii lei la 784 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994.

Date de identificare

CUI
5790393
Nr. Registrul Comerțului
J1994001566128
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 iunie 1994
EUID
ROONRC.J1994001566128
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
784 mii lei

+172% față de 2024

Profit net
32 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-179 mii lei
Datorii
405 mii lei
Active totale
226 mii lei
Marjă netă
4,1%
Cifră / angajat
392 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (179%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 523.181 lei; profit net 3.444 lei20162017: cifra de afaceri 613.696 lei; profit net 10.883 lei20172018: cifra de afaceri 672.372 lei; pierdere netă 12.609 lei20182019: cifra de afaceri 636.626 lei; profit net 2.937 lei20192020: cifra de afaceri 341.132 lei; pierdere netă 34.799 lei20202021: cifra de afaceri 241.662 lei; pierdere netă 59.543 lei20212022: cifra de afaceri 245.704 lei; pierdere netă 77.999 lei20222023: cifra de afaceri 213.769 lei; pierdere netă 72.464 lei20232024: cifra de afaceri 288.183 lei; pierdere netă 14.366 lei20242025: cifra de afaceri 783.974 lei; profit net 32.131 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă523 mii614 mii672 mii637 mii341 mii242 mii246 mii214 mii288 mii784 mii
Venituri totale532 mii614 mii672 mii637 mii346 mii242 mii246 mii214 mii288 mii784 mii
Cheltuieli totale527 mii597 mii678 mii628 mii378 mii301 mii321 mii284 mii300 mii731 mii
Profit / pierdere brută4.34317 mii-5.8859.310-32 mii-59 mii-76 mii-70 mii-11 mii53 mii
Profit / pierdere netă3.44411 mii-13 mii2.937-35 mii-60 mii-78 mii-72 mii-14 mii32 mii
Număr mediu de angajați5555344432
Active imobilizate3.8186.44042 mii33 mii20 mii7.1806.7794.4072.03523 mii
Active circulante173 mii124 mii103 mii77 mii71 mii51 mii27 mii34 mii37 mii203 mii
din care stocuri144 mii97 mii48 mii28 mii43 mii29 mii11 mii16 mii13 mii69 mii
creanțe9.6249.97027 mii32 mii8.51811 mii6.48911 mii19 mii77 mii
casa și conturi la bănci19 mii18 mii28 mii17 mii20 mii11 mii9.2627.1885.51857 mii
Datorii129 mii72 mii100 mii62 mii77 mii105 mii158 mii235 mii251 mii405 mii
Capitaluri proprii47 mii58 mii45 mii48 mii13 mii-46 mii-124 mii-197 mii-211 mii-179 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 8 din 14 în județul Cluj și locul 208 din 376 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4687 – Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4687 – Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2552 Tratamente termice ale metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2561 Fabricarea produselor de tăiat
  • 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
  • 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Întrebări frecvente despre NOVATOR CONSTRUCTII SRL

Care este CUI-ul firmei NOVATOR CONSTRUCTII SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NOVATOR CONSTRUCTII SRL este 5790393, iar codul de TVA este RO5790393. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001566128, iar codul EUID este ROONRC.J1994001566128.

Unde are sediul NOVATOR CONSTRUCTII SRL?

Sediul social al firmei NOVATOR CONSTRUCTII SRL este în Str. FABRICII DE ZAHAR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NOVATOR CONSTRUCTII SRL?

Activitatea principală a firmei NOVATOR CONSTRUCTII SRL este „Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor”, cod CAEN 4687. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată NOVATOR CONSTRUCTII SRL?

NOVATOR CONSTRUCTII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma NOVATOR CONSTRUCTII SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NOVATOR CONSTRUCTII SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are NOVATOR CONSTRUCTII SRL?

În 2025, NOVATOR CONSTRUCTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 784 mii lei și un profit net de 32 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NOVATOR CONSTRUCTII SRL plătitoare de TVA?

Da. NOVATOR CONSTRUCTII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează