NORTILACRIS SRL
MIKSZÁTH KÁLMÁN, Municipiul Salonta, Bihor
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 73 mii lei, 4 angajați.
Despre NORTILACRIS SRL
NORTILACRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2017 cu numărul J2017000568058 și codul unic de înregistrare (CUI) 37262280, cu sediul în Salonta, județul Bihor. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+59% față de 2024), un profit net de 73 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 472 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 octombrie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 37262280
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000568058
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000568058
- Cod poștal
- 415500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 28.10.2019
din 28.10.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Salonta
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 73 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 121 mii lei
- Datorii
- 194 mii lei
- Active totale
- 314 mii lei
- Marjă netă
- 6,7%
- Cifră / angajat
- 271 mii lei
+59% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 44 mii | 87 mii | 99 mii | 179 mii | 472 mii | 534 mii | 656 mii | 683 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 44 mii | 87 mii | 99 mii | 179 mii | 477 mii | 588 mii | 659 mii | 684 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 29 mii | 63 mii | 58 mii | 94 mii | 311 mii | 478 mii | 583 mii | 645 mii | 996 mii |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 24 mii | 42 mii | 85 mii | 165 mii | 110 mii | 76 mii | 39 mii | 89 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 22 mii | 39 mii | 82 mii | 162 mii | 104 mii | 70 mii | 23 mii | 73 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 10 mii | 7.166 | 4.095 | 4.875 | 21 mii | 28 mii | 17 mii | 6.182 | 11 mii |
| Active circulante | 11 mii | 33 mii | 74 mii | 171 mii | 308 mii | 188 mii | 151 mii | 140 mii | 304 mii |
| din care stocuri | — | 1.714 | 881 | — | — | — | — | — | 865 |
| creanțe | 1.839 | 7.432 | 5.420 | 54 mii | 85 mii | 98 mii | 102 mii | 127 mii | 263 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.628 | 24 mii | 68 mii | 117 mii | 223 mii | 89 mii | 49 mii | 13 mii | 40 mii |
| Datorii | 7.028 | 3.912 | 2.974 | 18 mii | 35 mii | 47 mii | 81 mii | 73 mii | 194 mii |
| Capitaluri proprii | 15 mii | 36 mii | 76 mii | 158 mii | 294 mii | 169 mii | 87 mii | 74 mii | 121 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 619 din 1.914 în județul Bihor și locul 9.506 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Bihor
- MARIPO TOURS SRL · Livada De Bihor (com. Nojorid)1,1 mil lei · 3 ang.
- NAIRA TRANS SRL · Vălani De Pomezeu (com. Pomezeu)1,1 mil lei · 3 ang.
- ABRIOLAVEG LOGISTIK SRL · Cornițel (com. Borod)1,1 mil lei · 3 ang.
- DOMEDA SRL · Oradea1,1 mil lei · 4 ang.
- CHINEZ TRANS SRL · Cornițel (com. Borod)1,1 mil lei · 2 ang.
- EVERTON SPEDITION SRL · Nojorid1,1 mil lei · 2 ang.
- FRIGOTON SPEDITION S.R.L. · Nimăiești (com. Curățele)1,1 mil lei · 2 ang.
- TRANS MACI ROBERT SPEED S.R.L. · Oradea1,1 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Întrebări frecvente despre NORTILACRIS SRL
Care este CUI-ul firmei NORTILACRIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NORTILACRIS SRL este 37262280, iar codul de TVA este RO37262280. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000568058, iar codul EUID este ROONRC.J2017000568058.
Unde are sediul NORTILACRIS SRL?
Sediul social al firmei NORTILACRIS SRL este în MIKSZÁTH KÁLMÁN, Municipiul Salonta, Bihor, județul Bihor, cod poștal 415500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NORTILACRIS SRL?
Activitatea principală a firmei NORTILACRIS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NORTILACRIS SRL?
NORTILACRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NORTILACRIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 650). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NORTILACRIS SRL?
În 2025, NORTILACRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 73 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NORTILACRIS SRL plătitoare de TVA?
Da. NORTILACRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 octombrie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.