NOBILIS SRL
Str. C-TIN BRANCOVEANU, bl. E 11, ap. PART, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 60 mii lei, profit net 6.990 lei.
Despre NOBILIS SRL
NOBILIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 august 1997 cu numărul J15/277/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 6252384, cu sediul în Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 60 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 6.990 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 58 mii lei la 60 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 august 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6252384
- Nr. Registrul Comerțului
- J15/277/1997
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 august 1997
- EUID
- ROONRC.J15/277/1997
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 11.08.1997
din 01.04.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 60 mii lei
- Profit net
- 6.990 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 7.916 lei
- Datorii
- 236 mii lei
- Active totale
- 244 mii lei
- Marjă netă
- 11,6%
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 97% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 58 mii | 52 mii | 61 mii | 56 mii | 57 mii | 58 mii | 60 mii | 57 mii | 57 mii | 60 mii |
| Venituri totale | 66 mii | 58 mii | 65 mii | 64 mii | 62 mii | 69 mii | 64 mii | 58 mii | 58 mii | 61 mii |
| Cheltuieli totale | 21 mii | 22 mii | 23 mii | 22 mii | 29 mii | 46 mii | 62 mii | 55 mii | 50 mii | 51 mii |
| Profit / pierdere brută | 46 mii | 36 mii | 42 mii | 42 mii | 33 mii | 23 mii | 2.519 | 3.482 | 8.114 | 11 mii |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | 35 mii | 40 mii | 40 mii | 32 mii | 22 mii | 630 | 1.090 | 4.585 | 6.990 |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 1 | 1 | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 11 mii | 12 mii | 10 mii | 8.349 | 32 mii | 122 mii | 86 mii | 51 mii | 26 mii | 4.654 |
| Active circulante | 189 mii | 219 mii | 201 mii | 248 mii | 267 mii | 197 mii | 233 mii | 175 mii | 137 mii | 239 mii |
| din care stocuri | 2.893 | 2.893 | 2.893 | 2.893 | 2.893 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 6.171 | 6.434 | 1.419 | 6.669 | 6.170 | 7.574 | 3.235 | — | — | 3 |
| casa și conturi la bănci | 180 mii | 210 mii | 197 mii | 238 mii | 258 mii | 190 mii | 230 mii | 175 mii | 137 mii | 239 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 70 mii | — |
| Datorii | 31 mii | 70 mii | 44 mii | 89 mii | 140 mii | 170 mii | 317 mii | 224 mii | 227 mii | 236 mii |
| Capitaluri proprii | 170 mii | 161 mii | 167 mii | 167 mii | 159 mii | 149 mii | 1.450 | 1.910 | 5.405 | 7.916 |
| din care capital subscris vărsat | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 627 din 738 în județul Dâmbovița și locul 28.123 din 32.875 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Dâmbovița
- COMPLEX LA ESTRADA S.R.L. · Ghirdoveni (com. I. L. Caragiale)62 mii lei · 1 ang.
- DIANA DREAM S.R.L. · Săteni (com. Aninoasa)61 mii lei · 0 ang.
- MYGO SHOP S.R.L. · Ragu (com. Uliești)60 mii lei · 1 ang.
- MIXITOM SRL · Văcărești60 mii lei · 0 ang.
- KELI CONSTRUCT SRL · Grozăvești (com. Corbii Mari)59 mii lei · 1 ang.
- CLAS UTIL MARKET S.R.L. · Dâmbovicioara (com. Braniștea)59 mii lei · 1 ang.
- SIR NICO SRL · Crevedia59 mii lei · 1 ang.
- INGRIDLAUR & MARIA S.R.L. · Costeștii Din Vale58 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 47 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 851/100/2024*/a114.10.2026
actiune in raspundere delictuala recurs la suspendare
Curtea de Apel Cluj · Recurs · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 10587/190/202608.10.2026
pretenţii
Judecătoria Bistrita · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 851/100/2024*/a108.10.2026
actiune in raspundere delictuala RECURS c/a Încheierii din 23.04.2025 şi a Încheierii din 07.10.2026
Tribunalul Maramures · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3941/86/202620.08.2026
obligaţie de a face
Tribunalul Suceava · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 7013/291/202606.08.2026
validare poprire DOS. EXEC. NR. 15/2023 BEJ ŞOICAN OVIDIU IOSIF
Judecătoria Roman · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 4535/305/202607.07.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Sfantugheorghe · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 4536/305/202607.07.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Sfantugheorghe · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 4537/305/202607.07.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Sfantugheorghe · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 7753/314/202616.06.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 164/93/2026/a116.04.2026
contestaţie IMPOTRIVA TABELULUI PRELIMINAR
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre NOBILIS SRL
Care este CUI-ul firmei NOBILIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NOBILIS SRL este 6252384, iar codul de TVA este RO6252384. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/277/1997, iar codul EUID este ROONRC.J15/277/1997.
Unde are sediul NOBILIS SRL?
Sediul social al firmei NOBILIS SRL este în Str. C-TIN BRANCOVEANU, bl. E 11, ap. PART, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NOBILIS SRL?
Activitatea principală a firmei NOBILIS SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată NOBILIS SRL?
NOBILIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 august 1997, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NOBILIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 847). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NOBILIS SRL?
În 2025, NOBILIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 60 mii lei și un profit net de 6.990 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NOBILIS SRL plătitoare de TVA?
Da. NOBILIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 august 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Târgoviște
- Firme cu CAEN 4711 din județul Dâmbovița
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Dâmbovița
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Dâmbovița
- Compară NOBILIS SRL cu alte firme