NISAL SRL
AVRAM IANCU, et. P., ap. 2, Municipiul Mediaș, Sibiu
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 72,4 mil lei, profit net 4,6 mil lei, 90 angajați.
Despre NISAL SRL
NISAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 decembrie 1996 cu numărul J32/609/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 9048436, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 72,4 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 4,6 mil lei și 90 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 30,2 mil lei la 72,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 ianuarie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 9048436
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/609/1996
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 decembrie 1996
- EUID
- ROONRC.J32/609/1996
- Cod poștal
- 551058
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 07.01.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 72,4 mil lei
- Profit net
- 4,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 90
- Capitaluri proprii
- 9,9 mil lei
- Datorii
- 24,3 mil lei
- Active totale
- 34,7 mil lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 805 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 24,4 mil | 34,2 mil | 28,3 mil | 22,8 mil | 28,9 mil | 30,2 mil | 28,7 mil | 45,3 mil | 66,8 mil | 72,4 mil |
| Venituri totale | 25,3 mil | 33,7 mil | 30,3 mil | 21,1 mil | 28 mil | 28,7 mil | 33,5 mil | 45,6 mil | 66,7 mil | 73,8 mil |
| Cheltuieli totale | 24,7 mil | 33 mil | 29,4 mil | 20,4 mil | 26,6 mil | 25,5 mil | 30 mil | 40,5 mil | 61,1 mil | 68,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 597 mii | 640 mii | 833 mii | 715 mii | 1,4 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 5,1 mil | 5,6 mil | 5,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 512 mii | 535 mii | 696 mii | 609 mii | 1,2 mil | 2,8 mil | 3 mil | 4,7 mil | 4,5 mil | 4,6 mil |
| Număr mediu de angajați | 62 | 61 | 60 | 55 | 54 | 61 | 58 | 58 | 74 | 90 |
| Active imobilizate | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 4,6 mil | 5 mil | 5,7 mil | 8,3 mil | 9,3 mil | 6,9 mil | 5,8 mil |
| Active circulante | 11 mil | 10,6 mil | 14,2 mil | 7,4 mil | 15,1 mil | 8,5 mil | 12,6 mil | 25,2 mil | 23 mil | 28,8 mil |
| din care stocuri | 4,1 mil | 3,7 mil | 5,7 mil | 4 mil | 3,2 mil | 904 mii | 5,4 mil | 5,7 mil | 5,5 mil | 7,1 mil |
| creanțe | 6,3 mil | 6,6 mil | 8,3 mil | 3,2 mil | 7 mil | 4,4 mil | 3,1 mil | 14 mil | 12,1 mil | 20,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 539 mii | 330 mii | 167 mii | 165 mii | 4,8 mil | 3,1 mil | 4,1 mil | 5,5 mil | 5 mil | 493 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 27 mii | 28 mii | 58 mii |
| Datorii | 8,2 mil | 9,2 mil | 11,5 mil | 4,5 mil | 12,9 mil | 4 mil | 14,5 mil | 23,8 mil | 20,2 mil | 24,3 mil |
| Venituri în avans | 1,6 mil | 44 mii | 989 mii | 1,2 mil | 4.271 | — | 74 mii | 60 mii | 12 mii | 6.933 |
| Provizioane | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 44 mii | 840 mii | 458 mii | 140 mii | 286 mii | 431 mii |
| Capitaluri proprii | 3,4 mil | 3,8 mil | 4,3 mil | 6,2 mil | 7,1 mil | 9,3 mil | 5,8 mil | 10,5 mil | 9,4 mil | 9,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 216 în județul Sibiu și locul 31 din 9.073 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Sibiu
- PRO HART GROUP SRL · Sibiu131 mil lei · 200 ang.
- SIFEE ACTION SRL · Șelimbăr51,4 mil lei · 50 ang.
- CBS EASTERN EUROPE SRL · Sibiu51 mil lei · 146 ang.
- BALTUR SIB SRL · Sibiu43,5 mil lei · 35 ang.
- LICAM-PREST SRL · Sibiu14,6 mil lei · 23 ang.
- INSTAL GRUP SRL · Șura Mică13,9 mil lei · 28 ang.
- GREEN SEIRO MONTAGE SRL · Sibiu9,7 mil lei · 25 ang.
- ROSIM INSTALAȚII SRL · Sibiu7,9 mil lei · 26 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5956/204/202510.07.2025
ordin de protecţie
Tribunalul Prahova · Apel · Minori şi familie · calitate: Apelant Intimat
- 5956/204/202524.06.2025
ordin de protecţie
Judecătoria Campina · Fond · Minori şi familie · calitate: Intimat
- 13185/301/202426.04.2024
validare poprire 381/2021
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre NISAL SRL
Care este CUI-ul firmei NISAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NISAL SRL este 9048436, iar codul de TVA este RO9048436. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/609/1996, iar codul EUID este ROONRC.J32/609/1996.
Unde are sediul NISAL SRL?
Sediul social al firmei NISAL SRL este în AVRAM IANCU, et. P., ap. 2, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 551058, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NISAL SRL?
Activitatea principală a firmei NISAL SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NISAL SRL?
NISAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 decembrie 1996, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NISAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 515). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NISAL SRL?
În 2025, NISAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 72,4 mil lei și un profit net de 4,6 mil lei, cu 90 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NISAL SRL plătitoare de TVA?
Da. NISAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 ianuarie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.