NIM CONSTRUCT SRL
Sat Lapoș, Comuna Lapoș, Prahova
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 875 mii lei, pierdere netă 19 mii lei, 7 angajați.
Despre NIM CONSTRUCT SRL
NIM CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2006 cu numărul J2006002222291 și codul unic de înregistrare (CUI) 19102362, cu sediul în Lapoș, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 875 mii lei (-65% față de 2024), o pierdere netă de 19 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,9 mil lei la 875 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 19102362
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006002222291
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006002222291
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.06.2007
din 01.02.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 875 mii lei
- Pierdere netă
- 19 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 348 mii lei
- Datorii
- 203 mii lei
- Active totale
- 551 mii lei
- Marjă netă
- -2,2%
- Cifră / angajat
- 125 mii lei
-65% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 65% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 3 mil | 1,5 mil | 2,9 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 2,5 mil | 875 mii |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 3 mil | 1,5 mil | 2,9 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 2,5 mil | 877 mii |
| Cheltuieli totale | 996 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 891 mii |
| Profit / pierdere brută | 323 mii | 193 mii | 450 mii | 1,2 mil | 213 mii | 898 mii | 529 mii | 80 mii | 775 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | 271 mii | 180 mii | 431 mii | 1,2 mil | 200 mii | 870 mii | 513 mii | 68 mii | 704 mii | -19 mii |
| Număr mediu de angajați | 12 | 13 | 14 | 14 | 11 | 12 | 10 | 10 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 100 mii | 42 mii | 18 mii | 186 mii | 142 mii | 367 mii | 277 mii | 329 mii | 207 mii | 106 mii |
| Active circulante | 803 mii | 529 mii | 759 mii | 1,4 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 444 mii |
| din care stocuri | 3.435 | 3.678 | 27 mii | 82 mii | 58 mii | 62 mii | 59 mii | 52 mii | 34 mii | 67 mii |
| creanțe | 82 mii | 46 mii | 66 mii | 85 mii | 57 mii | 70 mii | 77 mii | 175 mii | 260 mii | 194 mii |
| casa și conturi la bănci | 708 mii | 469 mii | 656 mii | 1,2 mil | 921 mii | 908 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 160 mii |
| Cheltuieli în avans | 824 | 3.037 | 2.676 | 1.011 | 43 | — | — | 792 | 792 | 792 |
| Datorii | 205 mii | 105 mii | 186 mii | 187 mii | 92 mii | 221 mii | 734 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 203 mii |
| Capitaluri proprii | 699 mii | 469 mii | 594 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 909 mii | 699 mii | 805 mii | 348 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 27 din 60 în județul Prahova și locul 1.067 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Prahova
- AT STRASE S.R.L. · Ploiești1 mil lei · 1 ang.
- DOMARIS ROAD CONSTRUCT S.R.L. · Găgeni (com. Păulești)734 mii lei · 0 ang.
- ACTUAL BUSINESS INTERPREST SRL · Țânțăreni (com. Blejoi)678 mii lei · 1 ang.
- ALPIN INDUSTRIAL INVEST S.R.L. · Comarnic675 mii lei · 4 ang.
- MODEG SERV CONSTRUCT SRL · Cocorăștii Colț663 mii lei · 4 ang.
- ECOWELL BUILDING S.R.L. · Ploiești661 mii lei · 3 ang.
- JONNED PROFIT SRL · Urlați650 mii lei · 2 ang.
- MONONSTRAD S.R.L. · Boldești-Scăeni603 mii lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre NIM CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei NIM CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NIM CONSTRUCT SRL este 19102362, iar codul de TVA este RO19102362. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006002222291, iar codul EUID este ROONRC.J2006002222291.
Unde are sediul NIM CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei NIM CONSTRUCT SRL este în Sat Lapoș, Comuna Lapoș, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NIM CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei NIM CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NIM CONSTRUCT SRL?
NIM CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NIM CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7290 *** 697). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NIM CONSTRUCT SRL?
În 2025, NIM CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 875 mii lei și o pierdere netă de 19 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NIM CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. NIM CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.