NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL
Str. Al.Vlahuță, bl. M48, sc. A, et. P, ap. 6, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 199 mii lei, profit net 69 mii lei, 1 angajați.
Despre NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL
NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 2005 cu numărul J40/19908/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 18165133, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 199 mii lei (+27% față de 2024), un profit net de 69 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 35 mii lei la 199 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18165133
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/19908/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 noiembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J40/19908/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.04.2025
din 01.04.2025
reactivat 27.11.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 199 mii lei
- Profit net
- 69 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 70 mii lei
- Datorii
- 162 mii lei
- Active totale
- 232 mii lei
- Marjă netă
- 34,9%
- Cifră / angajat
- 199 mii lei
+27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 56 mii | 8.400 | — | 22 mii | 22 mii | 35 mii | 140 mii | 127 mii | 156 mii | 199 mii |
| Venituri totale | 56 mii | 8.400 | 0 | 22 mii | 22 mii | 35 mii | 140 mii | 129 mii | 156 mii | 207 mii |
| Cheltuieli totale | 6.392 | 5.963 | 3.823 | 4.779 | 2.761 | 13 mii | 35 mii | 45 mii | 44 mii | 121 mii |
| Profit / pierdere brută | 50 mii | 2.437 | -3.823 | 17 mii | 19 mii | 22 mii | 105 mii | 84 mii | 113 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere netă | 48 mii | 2.185 | -3.823 | 16 mii | 18 mii | 21 mii | 101 mii | 69 mii | 93 mii | 69 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Active imobilizate | 4.205 | 3.650 | 3.096 | 2.541 | 1.987 | 51 mii | 38 mii | 25 mii | 13 mii | 187 |
| Active circulante | 45 mii | 2 | 1.724 | 23 mii | 42 mii | 26 mii | 126 mii | 56 mii | 171 mii | 232 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 66 | 875 | 2.266 | 2.811 |
| creanțe | — | — | — | — | — | 0 | 174 | 55 mii | 20 mii | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 45 mii | 2 | 1.724 | 23 mii | 42 mii | 26 mii | 126 mii | 729 | 148 mii | 216 mii |
| Datorii | 503 | 1.227 | 6.218 | 11 mii | 11 mii | 23 mii | 63 mii | 12 mii | 90 mii | 162 mii |
| Capitaluri proprii | 48 mii | 2.425 | -1.398 | 15 mii | 33 mii | 54 mii | 101 mii | 69 mii | 93 mii | 70 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2.239 din 3.462 în județul București și locul 9.238 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- GEOCAD 2000 SRL · București Sector 5200 mii lei · 2 ang.
- GEORISK SRL · București Sector 1200 mii lei · 2 ang.
- ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 2200 mii lei · 1 ang.
- SONOBEL SRL · București Sector 2199 mii lei · 1 ang.
- MIRACONS CONSTRUCT SRL · București Sector 6199 mii lei · 2 ang.
- MTS BUILDING SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 1198 mii lei · 1 ang.
- INFINISIGN S.R.L. · București Sector 6197 mii lei · 1 ang.
- DARK LIGHT DESIGN SRL · București Sector 2197 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL
Care este CUI-ul firmei NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL este 18165133, iar codul de TVA este RO18165133. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/19908/2005, iar codul EUID este ROONRC.J40/19908/2005.
Unde are sediul NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL?
Sediul social al firmei NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL este în Str. Al.Vlahuță, bl. M48, sc. A, et. P, ap. 6, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL?
Activitatea principală a firmei NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL?
NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL?
În 2025, NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 199 mii lei și un profit net de 69 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL plătitoare de TVA?
Da. NICOLAU PROIECT CONSTRUCTII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.