Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA7 ani pe piață

ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.

CUI 41394727J40/9215/2019

MOȘILOR, București Sectorul 2, București

În 2024: cifra de afaceri 200 mii lei, profit net 104 mii lei, 1 angajați.

Despre ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.

ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2019 cu numărul J40/9215/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 41394727, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 7 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 200 mii lei (+5% față de 2023), un profit net de 104 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 151 mii lei la 200 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
41394727
Nr. Registrul Comerțului
J40/9215/2019
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 iulie 2019
EUID
ROONRC.J40/9215/2019
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
200 mii lei

+5% față de 2023

Profit net
104 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
104 mii lei
Datorii
79 mii lei
Active totale
184 mii lei
Marjă netă
52%
Cifră / angajat
200 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii2019: cifra de afaceri 73.026 lei; profit net 63.375 lei20192020: cifra de afaceri 151.225 lei; profit net 85.136 lei20202021: cifra de afaceri 171.790 lei; profit net 105.336 lei20212022: cifra de afaceri 207.344 lei; profit net 138.772 lei20222023: cifra de afaceri 190.571 lei; profit net 97.406 lei20232024: cifra de afaceri 200.031 lei; profit net 103.992 lei2024
Indicator (lei)201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă73 mii151 mii172 mii207 mii191 mii200 mii
Venituri totale73 mii151 mii172 mii207 mii191 mii200 mii
Cheltuieli totale7.46065 mii65 mii67 mii91 mii94 mii
Profit / pierdere brută66 mii87 mii107 mii141 mii99 mii106 mii
Profit / pierdere netă63 mii85 mii105 mii139 mii97 mii104 mii
Număr mediu de angajați—11111
Active imobilizate4.5163.4416.7404.16649 mii34 mii
Active circulante62 mii151 mii175 mii142 mii111 mii150 mii
din care stocuri——1.977—3838
creanțe——1.81653 mii5.31382 mii
casa și conturi la bănci62 mii151 mii171 mii89 mii106 mii68 mii
Datorii3.3765.6346.3876.4286.21179 mii
Capitaluri proprii64 mii149 mii175 mii139 mii154 mii104 mii
din care capital subscris vărsat200400400400400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2.236 din 3.462 în județul București și locul 9.208 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Întrebări frecvente despre ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. este 41394727. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/9215/2019, iar codul EUID este ROONRC.J40/9215/2019.

Unde are sediul ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. este în MOȘILOR, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.?

ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L.?

În 2024, ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 200 mii lei și un profit net de 104 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ANDREVICT CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează