NICMAR ANTONIO SRL
VIILOR, Sat Șerboeni, Comuna Buzoești, Argeș
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 202 mii lei, 4 angajați.
Despre NICMAR ANTONIO SRL
NICMAR ANTONIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 1994 cu numărul J1994002410037 și codul unic de înregistrare (CUI) 6866066, cu sediul în Șerboeni (com. Buzoești), județul Argeș. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+88% față de 2024), un profit net de 202 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,6 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 6866066
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994002410037
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994002410037
- Cod poștal
- 117178
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.02.2000
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Costeşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 202 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 888 mii lei
- Datorii
- 3,1 mil lei
- Active totale
- 5,4 mil lei
- Marjă netă
- 12,5%
- Cifră / angajat
- 404 mii lei
+88% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 646 mii | 958 mii | 756 mii | 958 mii | 770 mii | 1,6 mil | 1,3 mil | 2,5 mil | 859 mii | 1,6 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 2,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 154 mii | 45 mii | 245 mii | 61 mii | 250 mii | 283 mii | 113 mii | 29 mii | 202 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 143 mii | 37 mii | 241 mii | 57 mii | 244 mii | 277 mii | 102 mii | 19 mii | 202 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 914 mii | 1,1 mil | 920 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 3,2 mil |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 1 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,6 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,9 mil |
| creanțe | 5.502 | 107 mii | 71 mii | 62 mii | 87 mii | 239 mii | 187 mii | 119 mii | 138 mii | 100 mii |
| casa și conturi la bănci | 161 mii | 111 mii | 77 mii | 82 mii | 43 mii | 52 mii | 16 mii | 108 mii | 121 mii | 182 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.594 | 39 | 39 | — | — | 505 | 505 | — | — | — |
| Datorii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 3 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 3,1 mil |
| Venituri în avans | 349 mii | 274 mii | 198 mii | 123 mii | 47 mii | 22 mii | — | — | — | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 927 mii | 820 mii | 815 mii | 996 mii | 965 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 886 mii | 888 mii |
| din care capital subscris vărsat | 250 | 250 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 71 din 218 în județul Argeș și locul 3.213 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Argeș
- ALIDAN AGRO EXPERT SRL · Colțu (com. Ungheni)1,8 mil lei · 2 ang.
- EMY AGRO STAR S.R.L. · Ungheni1,8 mil lei · 1 ang.
- SILMAR AGROPROD INVEST SRL · Palanga (com. Popești)1,7 mil lei · 4 ang.
- ADIALEX AGROREND SRL · Păduroiu Din Deal (com. Poiana Lacului)1,7 mil lei · 2 ang.
- ANDO SRL · Pitești1,6 mil lei · 0 ang.
- CIRESUL UNIVERSAL GRUP SRL · Cireșu (com. Căteasca)1,5 mil lei · 5 ang.
- AGRO SBV EXPRES S.R.L. · Satu Nou (com. Ungheni)1,5 mil lei · 2 ang.
- AGROMAS PROD TEAM SRL · Pitești1,5 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0148 Creșterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 8292 Activități de ambalare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre NICMAR ANTONIO SRL
Care este CUI-ul firmei NICMAR ANTONIO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NICMAR ANTONIO SRL este 6866066, iar codul de TVA este RO6866066. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994002410037, iar codul EUID este ROONRC.J1994002410037.
Unde are sediul NICMAR ANTONIO SRL?
Sediul social al firmei NICMAR ANTONIO SRL este în VIILOR, Sat Șerboeni, Comuna Buzoești, Argeș, Șerboeni (com. Buzoești), județul Argeș, cod poștal 117178, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NICMAR ANTONIO SRL?
Activitatea principală a firmei NICMAR ANTONIO SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NICMAR ANTONIO SRL?
NICMAR ANTONIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NICMAR ANTONIO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 049). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NICMAR ANTONIO SRL?
În 2025, NICMAR ANTONIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 202 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NICMAR ANTONIO SRL plătitoare de TVA?
Da. NICMAR ANTONIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Șerboeni (com. Buzoești)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Argeș
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Argeș
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Argeș
- Beneficiari de fonduri din județul Argeș
- Compară NICMAR ANTONIO SRL cu alte firme