Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAînființată anul acesta

NEWBUILD S.R.L.

CUI 52865587J2025085871002

POPA NAN, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 8.362 lei, profit net 7.051 lei.

Despre NEWBUILD S.R.L.

NEWBUILD S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 noiembrie 2025 cu numărul J2025085871002 și codul unic de înregistrare (CUI) 52865587, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma este înființată de mai puțin de un an. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8.362 lei, un profit net de 7.051 lei. Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
52865587
Nr. Registrul Comerțului
J2025085871002
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 noiembrie 2025
EUID
ROONRC.J2025085871002
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8.362 lei
Profit net
7.051 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
8.051 lei
Datorii
1.311 lei
Active totale
9.362 lei
Marjă netă
84,3%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă8.362
Venituri totale8.362
Profit / pierdere brută8.362
Profit / pierdere netă7.051
Active circulante9.362
creanțe1.000
casa și conturi la bănci8.362
Datorii1.311
Capitaluri proprii8.051
din care capital subscris vărsat1.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3.338 din 3.462 în județul București și locul 15.546 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre NEWBUILD S.R.L.

Care este CUI-ul firmei NEWBUILD S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEWBUILD S.R.L. este 52865587. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025085871002, iar codul EUID este ROONRC.J2025085871002.

Unde are sediul NEWBUILD S.R.L.?

Sediul social al firmei NEWBUILD S.R.L. este în POPA NAN, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NEWBUILD S.R.L.?

Activitatea principală a firmei NEWBUILD S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată NEWBUILD S.R.L.?

NEWBUILD S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 noiembrie 2025.

Cum pot contacta firma NEWBUILD S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 133). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are NEWBUILD S.R.L.?

În 2025, NEWBUILD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8.362 lei și un profit net de 7.051 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NEWBUILD S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, NEWBUILD S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează