NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.
ALEXANDRU VLAHUȚĂ, bl. 145 B, ap. 18, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 429 mii lei, profit net 345 mii lei, 1 angajați.
Despre NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.
NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2019 cu numărul J8/2534/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 41458634, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 429 mii lei (+79% față de 2024), un profit net de 345 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2.595 lei la 429 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 octombrie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 41458634
- Nr. Registrul Comerțului
- J8/2534/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 2019
- EUID
- ROONRC.J8/2534/2019
- Cod poștal
- 500398
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 21.10.2025
din 21.10.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 429 mii lei
- Profit net
- 345 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 443 mii lei
- Datorii
- 52 mii lei
- Active totale
- 495 mii lei
- Marjă netă
- 80,4%
- Cifră / angajat
- 429 mii lei
+79% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.595 | — | — | 9.216 | 122 mii | 240 mii | 429 mii |
| Venituri totale | 2.595 | 0 | 0 | 9.216 | 122 mii | 240 mii | 435 mii |
| Cheltuieli totale | 205 | — | 387 | 153 | 47 mii | 52 mii | 78 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.390 | 0 | -387 | 9.063 | 75 mii | 189 mii | 357 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.312 | 0 | -387 | 8.971 | 74 mii | 182 mii | 345 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 1.517 | 26 mii | 420 mii |
| Active circulante | 2.590 | 2.512 | 2.125 | 11 mii | 78 mii | 232 mii | 76 mii |
| creanțe | — | — | — | 9.216 | 16 mii | 558 | 445 |
| casa și conturi la bănci | 2.590 | 2.512 | 2.125 | 2.125 | 62 mii | 123 mii | 75 mii |
| Datorii | 78 | 0 | 0 | 245 | 5.149 | 160 mii | 52 mii |
| Capitaluri proprii | 2.512 | 2.512 | 2.125 | 11 mii | 74 mii | 98 mii | 443 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 100 din 347 în județul Brașov și locul 2.490 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Brașov
- MARIUSMDEV S.R.L. · Brașov440 mii lei · 0 ang.
- SAREXMINAO S.R.L. · Brașov435 mii lei · 1 ang.
- VPT SOFT S.R.L. · Brașov431 mii lei · 1 ang.
- CROWDSOURCE DEVELOPMENT S.R.L. · Brașov428 mii lei · 1 ang.
- ZEIDENINTHECLOUD S.R.L. · Codlea427 mii lei · 1 ang.
- BINDVALUE DEVELOPMENT S.R.L. · Brașov423 mii lei · 1 ang.
- HUDEV S.R.L. · Săcele422 mii lei · 1 ang.
- MALSOFTENE S.R.L. · Vulcan420 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Întrebări frecvente despre NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. este 41458634, iar codul de TVA este RO41458634. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J8/2534/2019, iar codul EUID este ROONRC.J8/2534/2019.
Unde are sediul NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.?
Sediul social al firmei NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. este în ALEXANDRU VLAHUȚĂ, bl. 145 B, ap. 18, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500398, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.?
NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L.?
În 2025, NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 429 mii lei și un profit net de 345 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. NEVERSOFT DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 21 octombrie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.