NEVEL NERAPLAST S.R.L.
Aleea ZIMBRULUI, bl. B4, sc. B, ap. 27, Loc. Târgu Neamț, Oraș Târgu Neamț, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 3,7 mil lei, profit net 377 mii lei, 2 angajați.
Despre NEVEL NERAPLAST S.R.L.
NEVEL NERAPLAST S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 1995 cu numărul J27/8/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 6908331, cu sediul în Târgu Neamț, județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate” (cod CAEN 4752). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,7 mil lei (+40% față de 2024), un profit net de 377 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 3,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6908331
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/8/1995
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 ianuarie 1995
- EUID
- ROONRC.J27/8/1995
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.1998
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,7 mil lei
- Profit net
- 377 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 527 mii lei
- Datorii
- 576 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 10,2%
- Cifră / angajat
- 1,8 mil lei
+40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 442 mii | 459 mii | 518 mii | 491 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,7 mil |
| Venituri totale | 443 mii | 459 mii | 524 mii | 495 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,7 mil |
| Cheltuieli totale | 405 mii | 396 mii | 410 mii | 418 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 38 mii | 63 mii | 114 mii | 77 mii | 181 mii | 185 mii | 313 mii | 269 mii | 413 mii | 433 mii |
| Profit / pierdere netă | 32 mii | 60 mii | 109 mii | 72 mii | 169 mii | 171 mii | 294 mii | 253 mii | 353 mii | 377 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 11 mii | 2.331 | 124 | — | 4.600 | 34 mii | 72 mii | 52 mii | 32 mii | 21 mii |
| Active circulante | 361 mii | 316 mii | 388 mii | 443 mii | 567 mii | 533 mii | 552 mii | 648 mii | 778 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | 6.384 | 30 | 22 mii | 38 mii | 184 mii | 279 mii | 302 mii | 308 mii | 484 mii | 464 mii |
| creanțe | 43 mii | 91 mii | 57 mii | 97 mii | 77 mii | 27 mii | 33 mii | 33 mii | 68 mii | 328 mii |
| casa și conturi la bănci | 311 mii | 225 mii | 308 mii | 308 mii | 306 mii | 226 mii | 217 mii | 307 mii | 226 mii | 289 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.659 | 717 | 26 | — | — | — | — | — | — | 1.340 |
| Datorii | 39 mii | 45 mii | 58 mii | 93 mii | 160 mii | 103 mii | 228 mii | 175 mii | 306 mii | 576 mii |
| Capitaluri proprii | 339 mii | 274 mii | 330 mii | 350 mii | 412 mii | 464 mii | 396 mii | 525 mii | 504 mii | 527 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 77 în județul Neamț și locul 465 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate.
Firme similare din județul Neamț
- GARANTAT CONSTRUCT SRL · Tarcău4 mil lei · 8 ang.
- PRO PRACTIK 07 SRL · Piatra Neamț4 mil lei · 4 ang.
- DARLEA IMPEX SRL · Măstacăn (com. Borlești)3,9 mil lei · 5 ang.
- ARCO TRUST STEEL SRL · Târgu Neamț3,8 mil lei · 5 ang.
- DID COMCONTUR SRL · Bistrița (com. Alexandru Cel Bun)3,7 mil lei · 7 ang.
- DAM INSTAL MIX S.R.L. · Tămășeni3,4 mil lei · 6 ang.
- PRO CASA TG. NT S.R.L. · Târgu Neamț3,3 mil lei · 6 ang.
- PANOCEANIC PROD SRL · Răucești3,2 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 19.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre NEVEL NERAPLAST S.R.L.
Care este CUI-ul firmei NEVEL NERAPLAST S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEVEL NERAPLAST S.R.L. este 6908331, iar codul de TVA este RO6908331. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/8/1995, iar codul EUID este ROONRC.J27/8/1995.
Unde are sediul NEVEL NERAPLAST S.R.L.?
Sediul social al firmei NEVEL NERAPLAST S.R.L. este în Aleea ZIMBRULUI, bl. B4, sc. B, ap. 27, Loc. Târgu Neamț, Oraș Târgu Neamț, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEVEL NERAPLAST S.R.L.?
Activitatea principală a firmei NEVEL NERAPLAST S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate”, cod CAEN 4752. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEVEL NERAPLAST S.R.L.?
NEVEL NERAPLAST S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEVEL NERAPLAST S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 025). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NEVEL NERAPLAST S.R.L.?
În 2025, NEVEL NERAPLAST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3,7 mil lei și un profit net de 377 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEVEL NERAPLAST S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. NEVEL NERAPLAST S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/6908331API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Târgu Neamț
- Firme cu CAEN 4752 din județul Neamț
- CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- Top firme din județul Neamț
- Top firme cu CAEN 4752
- Firme noi din județul Neamț
- Compară NEVEL NERAPLAST S.R.L. cu alte firme