NEODACIADA SPORT S.R.L.
PADIȘ, sc. 2, et. parter, ap. 21, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 8,5 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 16 angajați.
Despre NEODACIADA SPORT S.R.L.
NEODACIADA SPORT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2017 cu numărul J2017003641121 și codul unic de înregistrare (CUI) 37747960, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor pentru sport” (cod CAEN 3230). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,5 mil lei (+10% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 16 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 8,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 37747960
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017003641121
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017003641121
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.01.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,5 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 16
- Capitaluri proprii
- 2,2 mil lei
- Datorii
- 7,1 mil lei
- Active totale
- 9,3 mil lei
- Marjă netă
- 14,2%
- Cifră / angajat
- 531 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 76% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 211 mii | 259 mii | 429 mii | 1,5 mil | 2,6 mil | 4,1 mil | 7,7 mil | 8,5 mil |
| Venituri totale | 0 | 211 mii | 317 mii | 494 mii | 1,6 mil | 2,6 mil | 4,1 mil | 7,8 mil | 9,9 mil |
| Cheltuieli totale | — | 189 mii | 264 mii | 360 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 3,1 mil | 6,9 mil | 8,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 0 | 22 mii | 53 mii | 134 mii | 457 mii | 716 mii | 920 mii | 920 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere netă | 0 | 20 mii | 50 mii | 129 mii | 442 mii | 694 mii | 806 mii | 772 mii | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | — | 3 | 3 | 3 | 2 | 4 | 6 | 16 | 16 |
| Active imobilizate | — | 127 mii | 130 mii | 116 mii | 118 mii | 385 mii | 498 mii | 3,4 mil | 4,3 mil |
| Active circulante | 200 | 168 mii | 194 mii | 270 mii | 685 mii | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 5 mil |
| din care stocuri | — | 19 mii | 18 mii | 44 mii | 221 mii | 222 mii | 560 mii | 334 mii | 1,1 mil |
| creanțe | — | 138 mii | 114 mii | 163 mii | 141 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 2 mil | 3 mil |
| casa și conturi la bănci | 200 | 12 mii | 62 mii | 63 mii | 324 mii | 208 mii | 367 mii | 523 mii | 996 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 659 | 5.317 | 27 mii |
| Datorii | 0 | 76 mii | 85 mii | 54 mii | 354 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 5,2 mil | 7,1 mil |
| Venituri în avans | — | 200 mii | 169 mii | 126 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 200 | 20 mii | 70 mii | 206 mii | 449 mii | 780 mii | 881 mii | 1 mil | 2,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 25 mii | 25 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 10 în județul Cluj și locul 5 din 47 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3230 – Fabricarea articolelor pentru sport.
Firme similare din județul Cluj
- EUROMA SPORT SRL · Sânnicoara (com. Apahida)6 mil lei · 20 ang.
- TZAPPA CONSULTING SRL · Cluj-Napoca2,6 mil lei · 1 ang.
- TROUT LINE SRL · Cluj-Napoca1,4 mil lei · 6 ang.
- IZI NAU S.R.L. · Cluj-Napoca1,2 mil lei · 1 ang.
- AQUARIUM SRL · Boian (com. Ceanu Mare)1,1 mil lei · 4 ang.
- DAWN LURES SRL · Cluj-Napoca108 mii lei · 0 ang.
- ATUK PROD SRL · Cluj-Napoca66 mii lei · 1 ang.
- EXTREME PACK S.R.L. · Sardu (com. Sinpaul)44 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3230 – Fabricarea articolelor pentru sport
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3230 Fabricarea articolelor pentru sport
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7414 Alte activități de design specializat
Întrebări frecvente despre NEODACIADA SPORT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei NEODACIADA SPORT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEODACIADA SPORT S.R.L. este 37747960, iar codul de TVA este RO37747960. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017003641121, iar codul EUID este ROONRC.J2017003641121.
Unde are sediul NEODACIADA SPORT S.R.L.?
Sediul social al firmei NEODACIADA SPORT S.R.L. este în PADIȘ, sc. 2, et. parter, ap. 21, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEODACIADA SPORT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei NEODACIADA SPORT S.R.L. este „Fabricarea articolelor pentru sport”, cod CAEN 3230. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEODACIADA SPORT S.R.L.?
NEODACIADA SPORT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEODACIADA SPORT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEODACIADA SPORT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NEODACIADA SPORT S.R.L.?
În 2025, NEODACIADA SPORT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8,5 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 16 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEODACIADA SPORT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. NEODACIADA SPORT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.