NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.
CIOCÂRLIEI, Municipiul Mediaș, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 367 mii lei, profit net 58 mii lei, 3 angajați.
Despre NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.
NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2018 cu numărul J32/216/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 38865107, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 367 mii lei (-11% față de 2024), un profit net de 58 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 14 mii lei la 367 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 38865107
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/216/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2018
- EUID
- ROONRC.J32/216/2018
- Cod poștal
- 551069
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.2023
reactivat 09.11.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 367 mii lei
- Profit net
- 58 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 195 mii lei
- Datorii
- 92 mii lei
- Active totale
- 286 mii lei
- Marjă netă
- 15,9%
- Cifră / angajat
- 122 mii lei
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14 mii | — | — | — | 101 mii | 443 mii | 413 mii | 367 mii |
| Venituri totale | 14 mii | 0 | 0 | 0 | 101 mii | 443 mii | 412 mii | 391 mii |
| Cheltuieli totale | 11 mii | 1.430 | 999 | 1.699 | 59 mii | 330 mii | 348 mii | 315 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.787 | -1.430 | -999 | -1.699 | 42 mii | 113 mii | 64 mii | 76 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.374 | -1.430 | -999 | -1.744 | 41 mii | 109 mii | 52 mii | 58 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 3 | 4 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 4.194 | 3.164 | 2.165 | 1.166 | 167 | 4.569 | 64 mii | 49 mii |
| Active circulante | 400 | — | — | — | 53 mii | 150 mii | 194 mii | 237 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 4.871 | 482 | 250 |
| creanțe | — | — | — | — | 234 | 95 mii | 56 mii | 161 mii |
| casa și conturi la bănci | 400 | — | — | — | 53 mii | 50 mii | 138 mii | 76 mii |
| Datorii | 2.020 | 2.020 | 2.020 | 2.765 | 14 mii | 46 mii | 205 mii | 92 mii |
| Capitaluri proprii | 2.574 | 1.144 | 145 | -1.599 | 40 mii | 109 mii | 53 mii | 195 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 119 din 371 în județul Sibiu și locul 5.770 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Sibiu
- ANDRAGLIN CONSTRUCT S.R.L. · Sat Mârșa, Oraș Avrig389 mii lei · 1 ang.
- CU MIGALA S.R.L. · Șelimbăr383 mii lei · 5 ang.
- LAURENȚIU CONSTRUCT INVEST S.R.L. · Sibiu377 mii lei · 1 ang.
- ROTAR CIS GRUP S.R.L. · Cisnădie377 mii lei · 2 ang.
- DM HAUSSE CONSTRUCT S.R.L. · Sibiu370 mii lei · 2 ang.
- ADNA CLEVER HOUSE S.R.L. · Chirpăr354 mii lei · 3 ang.
- LAZAR CONNECT S.R.L. · Sibiu353 mii lei · 6 ang.
- BECOSTAR CONSTRUCTION GROUP S.R.L. · Sibiu351 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. este 38865107, iar codul de TVA este RO38865107. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/216/2018, iar codul EUID este ROONRC.J32/216/2018.
Unde are sediul NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. este în CIOCÂRLIEI, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 551069, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.?
NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 776). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 367 mii lei și un profit net de 58 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. NELU & SEBI CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.