Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare23 ani pe piață

NASTICOM SRL

CUI 15430898J27/702/2003

Sat Ghindăoani, Comuna Ghindăoani, Neamț

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 301 mii lei, profit net 42 mii lei, 1 angajați.

Despre NASTICOM SRL

NASTICOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 mai 2003 cu numărul J27/702/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15430898, cu sediul în Ghindăoani, județul Neamț. Activitatea principală este „Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite” (cod CAEN 1629). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 301 mii lei (-11% față de 2024), un profit net de 42 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 252 mii lei la 301 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
15430898
Nr. Registrul Comerțului
J27/702/2003
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 mai 2003
EUID
ROONRC.J27/702/2003
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.2004

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
301 mii lei

-11% față de 2024

Profit net
42 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
43 mii lei
Datorii
79 mii lei
Active totale
122 mii lei
Marjă netă
14,1%
Cifră / angajat
301 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 65% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 50.537 lei; profit net 3.047 lei20162017: cifra de afaceri 81.008 lei; profit net 1.449 lei20172018: cifra de afaceri 113.760 lei; profit net 27.472 lei20182019: cifra de afaceri 136.690 lei; profit net 32.493 lei20192020: cifra de afaceri 167.379 lei; profit net 35.172 lei20202021: cifra de afaceri 252.035 lei; profit net 79.003 lei20212022: cifra de afaceri 314.887 lei; profit net 76.710 lei20222023: cifra de afaceri 306.858 lei; profit net 76.118 lei20232024: cifra de afaceri 336.697 lei; profit net 80.176 lei20242025: cifra de afaceri 300.946 lei; profit net 42.455 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă51 mii81 mii114 mii137 mii167 mii252 mii315 mii307 mii337 mii301 mii
Venituri totale51 mii81 mii114 mii138 mii167 mii262 mii315 mii307 mii360 mii331 mii
Cheltuieli totale46 mii77 mii83 mii102 mii127 mii176 mii231 mii228 mii274 mii285 mii
Profit / pierdere brută4.5633.87931 mii37 mii40 mii86 mii84 mii79 mii86 mii47 mii
Profit / pierdere netă3.0471.44927 mii32 mii35 mii79 mii77 mii76 mii80 mii42 mii
Număr mediu de angajați——————1111
Active imobilizate9.6028.2036.8045.4054.0062.608—68 mii49 mii30 mii
Active circulante35 mii24 mii45 mii74 mii115 mii253 mii150 mii122 mii91 mii88 mii
din care stocuri18 mii7.9628.080173—5.4158.77535 mii46 mii48 mii
creanțe9.2718.50330 mii69 mii114 mii242 mii137 mii74 mii28 mii30 mii
casa și conturi la bănci7.0527.8716.7345.3217465.1573.66814 mii16 mii10 mii
Cheltuieli în avans————————8.3903.454
Datorii44 mii31 mii23 mii18 mii22 mii79 mii73 mii115 mii148 mii79 mii
Capitaluri proprii2001.64929 mii62 mii97 mii176 mii77 mii76 mii20043 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 13 în județul Neamț și locul 100 din 413 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1629 – Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite.

Firme similare din județul Neamț

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 40 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 6783/211/2026/a101.10.2026

    poprire asigurătorie +SECHESTRU ASIG

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 17929/211/202620.07.2026

    încuviinţarea executării silite

    Tribunalul Comercial Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant

  • 5841/328/202605.06.2026

    încuviinţarea executării silite 318/2026

    Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 5842/328/202605.06.2026

    încuviinţarea executării silite 317/2026

    Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 5843/328/202605.06.2026

    încuviinţarea executării silite 314/2026

    Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 15609/211/202619.05.2026

    somaţie de plată

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 5083/328/202619.05.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 5084/328/202619.05.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 13253/211/202629.04.2026

    somaţie de plată

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 4291/328/202628.04.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. E-MAIL

    Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1629 – Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Întrebări frecvente despre NASTICOM SRL

Care este CUI-ul firmei NASTICOM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NASTICOM SRL este 15430898, iar codul de TVA este RO15430898. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/702/2003, iar codul EUID este ROONRC.J27/702/2003.

Unde are sediul NASTICOM SRL?

Sediul social al firmei NASTICOM SRL este în Sat Ghindăoani, Comuna Ghindăoani, Neamț, județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NASTICOM SRL?

Activitatea principală a firmei NASTICOM SRL este „Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite”, cod CAEN 1629. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată NASTICOM SRL?

NASTICOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 mai 2003, deci are 23 ani de activitate.

Cum pot contacta firma NASTICOM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0233 *** 556). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are NASTICOM SRL?

În 2025, NASTICOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 301 mii lei și un profit net de 42 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NASTICOM SRL plătitoare de TVA?

Da. NASTICOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează