NARA VISION SRL
DACIEI, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 8,4 mil lei, profit net 703 mii lei, 1 angajați.
Despre NARA VISION SRL
NARA VISION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2016 cu numărul J2016000901294 și codul unic de înregistrare (CUI) 36041010, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,4 mil lei (+58% față de 2024), un profit net de 703 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,9 mil lei la 8,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2016.
Date de identificare
- CUI
- 36041010
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000901294
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 mai 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000901294
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.08.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,4 mil lei
- Profit net
- 703 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 186 mii lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 8,4%
- Cifră / angajat
- 8,4 mil lei
+58% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 4,9 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 562 mii | 678 mii | 5,3 mil | 8,4 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 4,9 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 563 mii | 678 mii | 5,3 mil | 8,4 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 4 mil | 3 mil | 3,9 mil | 644 mii | 705 mii | 5,8 mil | 7,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 203 mii | 399 mii | 57 mii | 885 mii | -69 mii | 26 mii | -81 mii | -27 mii | -520 mii | 738 mii |
| Profit / pierdere netă | 171 mii | 349 mii | 28 mii | 819 mii | -71 mii | -12 mii | -87 mii | -34 mii | -654 mii | 703 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 8.944 | 11 mii | 189 mii | 141 mii | 85 mii | 16 mii | 383 | — | 104 mii | 870 mii |
| Active circulante | 359 mii | 784 mii | 691 mii | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 519 mii | 952 mii | 1,7 mil | 809 mii |
| din care stocuri | 98 mii | 68 mii | 1.344 | 40 mii | 9.194 | 176 mii | 11 mii | 491 mii | 30 mii | — |
| creanțe | 237 mii | 681 mii | 612 mii | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 503 mii | 446 mii | 627 mii | 709 mii |
| casa și conturi la bănci | 24 mii | 36 mii | 77 mii | 117 mii | 48 mii | 20 mii | 5.343 | 15 mii | 1 mil | 100 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 413 | — | — | 5.807 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 197 mii | 447 mii | 597 mii | 1,1 mil | 641 mii | 1,2 mil | 136 mii | 602 mii | 2,4 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 171 mii | 349 mii | 284 mii | 849 mii | 664 mii | 580 mii | 384 mii | 350 mii | -652 mii | 186 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 42 din 698 în județul Prahova și locul 1.443 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Prahova
- INAMED STYLE SRL · Ploiești9,9 mil lei · 18 ang.
- ELMY CONSTRUCT SRL · Vărbilău9,8 mil lei · 24 ang.
- KLARBETON S.R.L. · Tătărani (com. Bărcănești)8,6 mil lei · 5 ang.
- CIREX SRL · Câmpina8,4 mil lei · 18 ang.
- DUPLEX DISTRIBUTION SRL · Măneciu-Pământeni (com. Măneciu)8,3 mil lei · 22 ang.
- ARONDIS TERM SRL · Ploiești7,9 mil lei · 15 ang.
- BOPEX IMPEX SRL · Păuleștii Noi (com. Păulești)7,7 mil lei · 41 ang.
- APRECON UTIL INVEST SRL · Vadu Săpat7,6 mil lei · 30 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre NARA VISION SRL
Care este CUI-ul firmei NARA VISION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NARA VISION SRL este 36041010, iar codul de TVA este RO36041010. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000901294, iar codul EUID este ROONRC.J2016000901294.
Unde are sediul NARA VISION SRL?
Sediul social al firmei NARA VISION SRL este în DACIEI, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NARA VISION SRL?
Activitatea principală a firmei NARA VISION SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NARA VISION SRL?
NARA VISION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NARA VISION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 351). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NARA VISION SRL?
În 2025, NARA VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,4 mil lei și un profit net de 703 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NARA VISION SRL plătitoare de TVA?
Da. NARA VISION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.