Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

MUR TRADING SRL

CUI 19835274J2006003132225

Principală, Sat Popești, Comuna Popești, Iași

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 78 mii lei, 0 angajați.

Despre MUR TRADING SRL

MUR TRADING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2006 cu numărul J2006003132225 și codul unic de înregistrare (CUI) 19835274, cu sediul în Popești, județul Iași. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+123% față de 2024), un profit net de 78 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2007.

Date de identificare

CUI
19835274
Nr. Registrul Comerțului
J2006003132225
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 decembrie 2006
EUID
ROONRC.J2006003132225
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Frumos

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,2 mil lei

+123% față de 2024

Profit net
78 mii lei
Angajați (medie)
0
Capitaluri proprii
-125 mii lei
Datorii
1,8 mil lei
Active totale
1,8 mil lei
Marjă netă
6,6%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii de 96% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil2016: cifra de afaceri 761.255 lei; profit net 65.681 lei20162017: cifra de afaceri 463.071 lei; profit net 599.696 lei20172018: cifra de afaceri 1.068.350 lei; profit net 485.080 lei20182019: cifra de afaceri 1.136.743 lei; profit net 440.719 lei20192020: cifra de afaceri 205.729 lei; pierdere netă 144.417 lei20202021: cifra de afaceri 1.354.822 lei; profit net 123.108 lei20212022: cifra de afaceri 145.234 lei; profit net 94.227 lei20222023: cifra de afaceri 755.683 lei; pierdere netă 402.421 lei20232024: cifra de afaceri 532.438 lei; pierdere netă 652.605 lei20242025: cifra de afaceri 1.188.435 lei; profit net 78.432 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă761 mii463 mii1,1 mil1,1 mil206 mii1,4 mil145 mii756 mii532 mii1,2 mil
Venituri totale711 mii1,3 mil1,8 mil1,5 mil593 mii1,5 mil609 mii1,4 mil1,3 mil1,6 mil
Cheltuieli totale645 mii659 mii1,3 mil1 mil738 mii1,4 mil502 mii1,8 mil2 mil1,5 mil
Profit / pierdere brută66 mii610 mii498 mii449 mii-144 mii139 mii107 mii-386 mii-638 mii85 mii
Profit / pierdere netă66 mii600 mii485 mii441 mii-144 mii123 mii94 mii-402 mii-653 mii78 mii
Număr mediu de angajați2330030010
Active imobilizate940 mii828 mii664 mii838 mii618 mii499 mii1,4 mil1,2 mil1 mil890 mii
Active circulante277 mii395 mii1 mil402 mii606 mii469 mii1,7 mil1,4 mil1,2 mil946 mii
din care stocuri129 mii169 mii55 mii0210 mii110 mii943 mii676 mii688 mii816 mii
creanțe6.75627 mii167 mii39 mii271 mii271 mii531 mii402 mii207 mii78 mii
casa și conturi la bănci142 mii199 mii787 mii363 mii125 mii89 mii188 mii340 mii322 mii53 mii
Cheltuieli în avans———92 mii3.135344 mii3.6359.9359.9359.935
Datorii866 mii333 mii293 mii362 mii401 mii364 mii1,9 mil2 mil2,4 mil1,8 mil
Venituri în avans———000143 mii143 mii0193 mii
Capitaluri proprii351 mii890 mii1,4 mil970 mii826 mii949 mii1 mil449 mii-204 mii-125 mii
din care capital subscris vărsat———10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 143 din 294 în județul Iași și locul 3.895 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 12 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 4188/99/202609.07.2026

    anulare act administrativ

    Tribunalul Iasi · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 29401/245/202407.10.2025

    contestaţie la executare

    Tribunalul Iasi · Apel · Civil · calitate: Intimat

  • 32832/245/202424.09.2024

    pretenţii

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 29401/245/202430.08.2024

    contestaţie la executare

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 5850/233/202102.07.2024

    pretenţii

    Curtea de Apel Galati · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Recurent Reclamant

  • 23242/245/202303.08.2023

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 33588/245/202215.06.2023

    acţiune posesorie

    Tribunalul Iasi · Apel · Civil · calitate: Apelant

  • 12673/245/202326.04.2023

    actiune in raspundere contractuala

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 145/121/202312.01.2023

    pretenţii

    Tribunalul Galati · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 33588/245/202224.11.2022

    acţiune posesorie

    Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0121 Cultivarea strugurilor
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 0170 Vânătoare, capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre MUR TRADING SRL

Care este CUI-ul firmei MUR TRADING SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MUR TRADING SRL este 19835274, iar codul de TVA este RO19835274. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006003132225, iar codul EUID este ROONRC.J2006003132225.

Unde are sediul MUR TRADING SRL?

Sediul social al firmei MUR TRADING SRL este în Principală, Sat Popești, Comuna Popești, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MUR TRADING SRL?

Activitatea principală a firmei MUR TRADING SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MUR TRADING SRL?

MUR TRADING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MUR TRADING SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 153). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MUR TRADING SRL?

În 2025, MUR TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 78 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MUR TRADING SRL plătitoare de TVA?

Da. MUR TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează