MUNTIBI SRL
Str. 2 GRĂNICERI, bl. 14, sc. C, et. P, Municipiul Fălticeni, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 554 mii lei, profit net 7.396 lei, 4 angajați.
Despre MUNTIBI SRL
MUNTIBI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2005 cu numărul J33/902/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17730557, cu sediul în Fălticeni, județul Suceava. Activitatea principală este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a” (cod CAEN 4939). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 554 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 7.396 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 335 mii lei la 554 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17730557
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/902/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iunie 2005
- EUID
- ROONRC.J33/902/2005
- Cod poștal
- 725200
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2005
din 01.02.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 554 mii lei
- Profit net
- 7.396 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -242 mii lei
- Datorii
- 873 mii lei
- Active totale
- 632 mii lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 138 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (138%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 379 mii | 383 mii | 408 mii | 415 mii | 285 mii | 335 mii | 607 mii | 716 mii | 644 mii | 554 mii |
| Venituri totale | 379 mii | 383 mii | 408 mii | 415 mii | 297 mii | 375 mii | 607 mii | 726 mii | 644 mii | 669 mii |
| Cheltuieli totale | 372 mii | 368 mii | 391 mii | 404 mii | 274 mii | 372 mii | 592 mii | 696 mii | 605 mii | 644 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.353 | 15 mii | 17 mii | 11 mii | 23 mii | 3.621 | 14 mii | 31 mii | 39 mii | 24 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.730 | 11 mii | 13 mii | 6.799 | 21 mii | 1.582 | 8.286 | 24 mii | 23 mii | 7.396 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 25 mii | — | 11 mii | 40 mii | 30 mii | 60 mii | 516 mii | 408 mii | 302 mii | 200 mii |
| Active circulante | 4.604 | 4.824 | 81 | 51 mii | 121 mii | 162 mii | 178 mii | 394 mii | 475 mii | 431 mii |
| din care stocuri | 1.753 | 876 | — | 50 mii | 95 mii | 145 mii | 170 mii | 100 mii | 164 mii | 219 mii |
| creanțe | 2.826 | 3.926 | — | 150 | 21 mii | 17 mii | 7.879 | 287 mii | 288 mii | 208 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 | 22 | 81 | 89 | 5.452 | 6 | 32 | 6.312 | 23 mii | 3.983 |
| Cheltuieli în avans | 32 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 419 mii | 351 mii | 344 mii | 417 mii | 457 mii | 526 mii | 990 mii | 1,1 mil | 1 mil | 873 mii |
| Capitaluri proprii | -357 mii | -346 mii | -333 mii | -326 mii | -306 mii | -304 mii | -296 mii | -272 mii | -249 mii | -242 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 20 din 82 în județul Suceava și locul 649 din 3.967 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Firme similare din județul Suceava
- AMI TOUR INTERNATIONAL TRAVEL S.R.L. · Suceava675 mii lei · 5 ang.
- MANUCU COM SRL · Suceava609 mii lei · 6 ang.
- LINIA CDI TRANSPORT S.R.L. · Fălticeni581 mii lei · 2 ang.
- BUMBLE BEE HOUSE S.R.L. · Suceava545 mii lei · 3 ang.
- HURCIPDOR S.R.L. · Gălănești525 mii lei · 3 ang.
- GXP INVEST S.R.L. · Mitocași (com. Mitocu Dragomirnei)457 mii lei · 2 ang.
- PIK TRANSLINE S.R.L. · Suceava426 mii lei · 4 ang.
- GLOBAL RUM S.R.L. · Suceava424 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 629/39/202607.09.2026
pretentii
Curtea de Apel Suceava · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 11312/314/2024*27.05.2026
acţiune în răspundere contractuală
Curtea de Apel Suceava · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 2682/86/202423.03.2026
pretentii dosarul se va relua după ora 12,00
Curtea de Apel Suceava · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 194/86/2023*21.08.2025
anulare act emis de autorităţi publice locale REJUDECARE
Tribunalul Suceava · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intervenient în numele altei persoane Intervenient în numele altei persoane
- 11312/314/202408.04.2025
actiune în daune contractuale
Tribunalul Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 194/86/202319.03.2025
anulare act emis de autorităţi publice locale
Curtea de Apel Suceava · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Intervenient în numele altei persoane
- 11312/314/202424.10.2024
actiune în daune contractuale
Judecătoria Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 2682/86/202416.07.2024
pretentii
Tribunalul Suceava · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 4692/86/202319.12.2023
anulare act administrativ
Tribunalul Suceava · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intervenient în numele altei persoane
- 637/39/202307.09.2023
suspendare executare act administrativ
Curtea de Apel Suceava · Revizuire - Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre MUNTIBI SRL
Care este CUI-ul firmei MUNTIBI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MUNTIBI SRL este 17730557, iar codul de TVA este RO17730557. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/902/2005, iar codul EUID este ROONRC.J33/902/2005.
Unde are sediul MUNTIBI SRL?
Sediul social al firmei MUNTIBI SRL este în Str. 2 GRĂNICERI, bl. 14, sc. C, et. P, Municipiul Fălticeni, Suceava, județul Suceava, cod poștal 725200, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MUNTIBI SRL?
Activitatea principală a firmei MUNTIBI SRL este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a”, cod CAEN 4939. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MUNTIBI SRL?
MUNTIBI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MUNTIBI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 413). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MUNTIBI SRL?
În 2025, MUNTIBI SRL a raportat o cifră de afaceri de 554 mii lei și un profit net de 7.396 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MUNTIBI SRL plătitoare de TVA?
Da. MUNTIBI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.