MUNTENIA UNIVERSAL SRL
NICU CONSTANTINESCU, Municipiul Buzău, Buzău
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 6,8 mil lei, profit net 2,5 mil lei, 9 angajați.
Despre MUNTENIA UNIVERSAL SRL
MUNTENIA UNIVERSAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1999 cu numărul J1999000265106 și codul unic de înregistrare (CUI) 11943831, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,8 mil lei (+42% față de 2024), un profit net de 2,5 mil lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,4 mil lei la 6,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 11943831
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000265106
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 iulie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000265106
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.07.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,8 mil lei
- Profit net
- 2,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 5,5 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 6,8 mil lei
- Marjă netă
- 37,3%
- Cifră / angajat
- 756 mii lei
+42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,6 mil | 5,2 mil | 3,9 mil | 3,5 mil | 2,1 mil | 5,4 mil | 7,3 mil | 5,2 mil | 4,8 mil | 6,8 mil |
| Venituri totale | 5,2 mil | 5,3 mil | 5 mil | 4,8 mil | 3,4 mil | 7,4 mil | 9,2 mil | 6,7 mil | 6,2 mil | 8 mil |
| Cheltuieli totale | 3,2 mil | 3,6 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4 mil | 4,4 mil | 6,6 mil | 5,5 mil | 5,1 mil | 5 mil |
| Profit / pierdere brută | 2 mil | 1,7 mil | 993 mii | 622 mii | -687 mii | 3 mil | 2,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 3 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,8 mil | 1,5 mil | 954 mii | 585 mii | -721 mii | 2,6 mil | 2,3 mil | 989 mii | 919 mii | 2,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 3 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 2,5 mil | 1,7 mil | 2,7 mil | 3,5 mil | 3 mil | 2,5 mil | 2,6 mil |
| Active circulante | 1,5 mil | 2,7 mil | 2 mil | 2,1 mil | 1,1 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 3,1 mil | 4,2 mil |
| din care stocuri | 738 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 568 mii | 1,9 mil | 2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 298 mii | 687 mii | 220 mii | 139 mii | 22 mii | 55 mii | 80 mii | 893 mii | 272 mii | 348 mii |
| casa și conturi la bănci | 427 mii | 1 mil | 718 mii | 721 mii | 512 mii | 520 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli în avans | 21 mii | 5.981 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1,5 mil | 1,8 mil | 997 mii | 1,1 mil | 510 mii | 1,2 mil | 2,9 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | 3 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 3,5 mil | 2,3 mil | 4 mil | 4,1 mil | 5,1 mil | 3,9 mil | 5,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 291 în județul Buzău și locul 829 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Buzău
- DENAGRO MARTRANS SRL · Gălbinași8 mil lei · 1 ang.
- UNIVERSAL GROUP IMPEX S.A. · Săgeata7,5 mil lei · 13 ang.
- RUSEN COMPEX SRL · Buzău6,7 mil lei · 7 ang.
- COOPERATIVA AGRICOLĂ AGRO MATIAS MUNTENIA · Câmpeni (com. Amaru)6,7 mil lei · 1 ang.
- AGRO CRIS MAR SRL · Suditi (com. Gherăseni)6,6 mil lei · 6 ang.
- FLOREA COMFLOR SRL · Lipia (com. Merei)6,1 mil lei · 0 ang.
- ALEX COMEXPO 94 SRL · Padina5,8 mil lei · 31 ang.
- AGROTEHNICA SRL · Padina5,6 mil lei · 13 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre MUNTENIA UNIVERSAL SRL
Care este CUI-ul firmei MUNTENIA UNIVERSAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MUNTENIA UNIVERSAL SRL este 11943831, iar codul de TVA este RO11943831. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000265106, iar codul EUID este ROONRC.J1999000265106.
Unde are sediul MUNTENIA UNIVERSAL SRL?
Sediul social al firmei MUNTENIA UNIVERSAL SRL este în NICU CONSTANTINESCU, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MUNTENIA UNIVERSAL SRL?
Activitatea principală a firmei MUNTENIA UNIVERSAL SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MUNTENIA UNIVERSAL SRL?
MUNTENIA UNIVERSAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MUNTENIA UNIVERSAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 687). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MUNTENIA UNIVERSAL SRL?
În 2025, MUNTENIA UNIVERSAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,8 mil lei și un profit net de 2,5 mil lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MUNTENIA UNIVERSAL SRL plătitoare de TVA?
Da. MUNTENIA UNIVERSAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Buzău
- Firme cu CAEN 0111 din județul Buzău
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Buzău
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Buzău
- Beneficiari de fonduri din județul Buzău
- Compară MUNTENIA UNIVERSAL SRL cu alte firme